Wszystko extra, ale śmieci dosłownie latały

  • 18.05.2021, 11:06 (aktualizacja 18.05.2021, 11:18)
  • TuOlawa (AH)
Wszystko extra, ale śmieci dosłownie latały
Mieszkanka zgłasza sytuację do rubryki MINUS. Twierdzi, że uczestnicy półmaratonu nie posprzątali po biegu
List do redakcji: - Chciałabym zgłosić sytuację, którą w niedzielę zastałam na spacerze z dziećmi. Hucznie w internecie Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Biegnij Oławo z Urzędem Miasta w Oławie i Burmistrzem chwaliło "super" bieg w zaodrzańskich lasach. Wszystko extra, lecz jak byłam z dziećmi na spacerze, to śmieci dosłownie latały przy wejściu do lasu na ul. Bażantowej. Razem spakowaliśmy do worków i kartonów to, co mogliśmy, bo organizatorzy mieli to gdzieś. Skąd wiemy czy to oni? Na kartonach był odbiorca z adresem, dlatego wiem, do kogo to wszystko należy. Za chwilę napiszą pewnie, że mieli to zrobić później lecz po lesie już latają śmieci. Ciężko było je zabrać ze sobą? Dodatkowo jakim prawem malują farbą po drodze leśnej? Pełno strzałek farbą co chwilę po której chodzą zwierzęta, Nadleśnictwo na to pozwala? Raz w miesiącu biorę worek i sprzątamy piękny las, dlatego tym bardziej nie rozumiem takiego zachowania i tych ludzi.
TuOlawa (AH)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał
Michał 18.05.2021, 19:10
Klasyka = logistyka typowo oławska. Ważne że autopromocja działa. Na FB setki fotek. Ze śmieciami nikt nie zrobi sobie sweet foci nie zrobi.

Po poprzednich biegach fruwały plastikowe kubki, które teraz tkwią głęboko w poszyciu leśnym i będą się dłuuugo rozkładać
leśnik
leśnik 18.05.2021, 11:44
też tak myślę, śmieci zawsze powinny być zabrane, później zwierzęta szukając jedzenia je roznoszą lub może stać się tragedia dla nich
SpecjalistaOdWszystkiego
SpecjalistaOdWszystkiego 18.05.2021, 11:24
Zgadzam się z kwestią "posprzątania po sobie" przez organizatorów (czegokolwiek - biegu charytatywnego, protestu kobiet, parady LGBT, czy procesji na Boże Ciało). Natomiast strzałek wymalowanych kredą na "piasku" już bym się nie czepiał ;).

Pozostałe