Norbert B. wyszedł z aresztu

  • 23.01.2019, 16:56
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Norbert B. wyszedł z aresztu

Norbert B., zatrzymany we wrześniu 2018 roku pod zarzutem udziału w tzw. zbrodni miłoszyckiej, właśnie opuścił areszt

Tak zadecydował Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Pod koniec grudnia 2018 pisaliśmy, że przedłużenia aresztu dla Norberta B. chciała prokuratura - według niej mężczyzna jest jednym ze sprawców okrutnego gwałtu na 15-letniej Małgosi, do czego doszło 20 lat temu w Miłoszycach. Obrona nie zgodziła się z taką decyzją sądu i zapowiedziała zażalenie, które dziś rozpatrywał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Uznano, że opuszczenie przez Norberta B. aresztu w tej chwili nie będzie już miało wpływu na dalsze śledztwo.

*** Przypomnijmy, że gdy we wrześniu zwołano specjalną konferencję prasową poświęconą zatrzymaniu Norberta B., prokurator generalny Zbigniew Ziobro potwierdził, że na polecenie wydziału zamiejscowego Krajowej Delegatury do Walki z Przestępczością Zorganizowaną we Wrocławiu zatrzymano kolejnego podejrzanego o dokonanie głośnej zbrodni w Miłoszycach: - Możemy mówić o kolejnym przełomie, bo można było wydać policji polecenie zatrzymania kolejnego podejrzanego w tej sprawie. Dziś wiemy już, że Norbert B. nie przyznaje się do winy, choć na tej samej konferencji prokurator Beata Marczak twierdziła: - Dowody zebrane w tej sprawie naszym zdaniem nie budzą wątpliwości co do tego, że zarówno Ireneusz M. jak i Norbert B. powinni odpowiedzieć za dokonanie tej okrutnej zbrodni. Śledztwo w sprawie miłoszyckiej prowadzone jest na nowo od 2016 roku, a podjęto je na polecenie prokuratora generalnego. Rok temu w czerwcu zatrzymano Ireneusza M., któremu już wcześniej stawiano zarzuty za szereg innych przestępstw o podobnym charakterze. Ireneusz obecnie przebywa w areszcie, zaś dowody, które doprowadziły do tego, że to właśnie on jest podejrzany o dokonanie zbrodni miłoszyckiej (kod DNA i odcisk zębów na ciele dziewczyny), jednocześnie wykluczyły sprawstwo Tomasza Komendy, który wtedy niesłusznie odbywał karę pozbawienia wolności. Norbert B. to strażak, od lat pracował w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Jelczu-Laskowicach, ma stopień starszego ogniomistrza, był operatorem sprzętu specjalnego. W grudniu 2018 wybierał się na emeryturę po odsłużeniu 15 lat w straży. 20 lat temu mieszkał w pobliżu Miłoszyc, wtedy miał 19 lat, obecnie 40. Czy to on był sprawcą tej okrutnej zbrodni, polegającej na wykorzystaniu dziewczyny, okaleczeniu jej i porzuceniu na 15-stopniowym mrozie, nie dającym jej szans na przeżycie? Według naszych informacji materiały genetyczne pozwalają na stwierdzenie, że Norbert mógł uczestniczyć w gwałcie, ale zarzut tego typu już się przedawnił.  Czy prokuratura ma dowody na to, że powinien odpowiadać za morderstwo?
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rajmund
Rajmund 29.01.2019, 16:01
Polacy jak zwykle są fachowcami we wszystkich zawodach-prawnikami, sędziami i wiedzą najlepiej. Przestańmy oceniać i osądzac. Zostawmy to sędziom!Bądzmy po prostu ludźmi!
Jumbo Jajco
Jumbo Jajco 29.01.2019, 08:51
Zarzut gwałtu wobec Norberta już się przedawnił wg. PRAWA ?
Podejrzany
Podejrzany 28.01.2019, 17:28
Wyslalem wczesniej komentarz i chyba nie zaznaczylem tego zdania "Nie jestem robotem", robie to teraz.
Milego wieczoru Panstwu zycze.
zxc
zxc 29.01.2019, 10:19
"Wyslales" ? Chyba z błędami "Panstwu zyczysz".
???
??? 28.01.2019, 11:09
Panie podejrzany z Ratowic milczenie jest w Pana przypadku złotem a mowa żenadą
Podejrzany
Podejrzany 28.01.2019, 22:00
???, Ciekawe, w czerwcu 1983 roku "matka boska Kazia Domanskiego (w obecnosci kilku SB-ekow), (w ta noc byl polski Papiez we Wroclawiu), grozila mi, ze zgnije w wiezieniu. Po okolo 2-3 miesiacach od tego czerwca w obecnosci tylko "matki boskiej SB-eckiej", powiedzialem jednego razu: Ja chyba umre, a "matka boska dokladnie tak mi odpowiedziala: "Ciebie Qrwa siekiera nie dobije"
Przez te prawie 36 lat musialem ciagle uwazac, rozne rzeczy sie dzialy przez ten czas, az dzisiaj dostalem propozycje (a moze to jest szantaz) :zloto, albo co?. Bylby to juz 3-ci raz, do 3 razy sztuka. ???, Myslisz, ze teraz juz sie wam uda, ze zamkne morde juz na zawsze ???. Zobaczymy. (Teraz zaznaczylem, to musi byc bardzo wazne)
Podejrzany
Podejrzany 27.01.2019, 22:27
Tutaj tez jest duzo "wysoko szkolonych sledzczych" dyskutujacych na temat Miloszyc.

https://www.facebook.com/Zbrod…
??
?? 27.01.2019, 12:06
PO CO TO WSZYSTKO????NAGLASNIANIE ...DOWODY....ARESZT.....SKORO WYPUSZCZA SIE PODEJRZANEGO...GWAŁT???SPRAWA PRZEDAWNIONA!!!..MASAKRA!!!!!!!!!!!!!WYPUSCIE WSZYSTKICH...KAZDY Z NICH TWIERDZI ZE JEST NIEWINNY!!SZOK???
Ponad 20 lat minęło ...Boże drogi..jak Ci zwyrodnialcy mogą żyć spokojnie...
Ile będzie trwała ta zmowa milczenia??!!!!??????
Kogo !!!ludzie się tak boją?
ZZZ
ZZZ 27.01.2019, 08:10
Największą karą dla Pana B jest to że najbliższa rodzina go znienawidziła jak żyć z nimi pod jednym dachem?
Iza
Iza 03.02.2019, 17:38
Jak go znienawidziła.Widziałeś w reportażu jak żona klei się do niego.
Podejrzany
Podejrzany 27.01.2019, 12:54
ZZZ, najwiekszy problem maja ci co wsadzili niewinnego Norberta B. do wiezienia (aresztu), poniewaz Norbetr B niema nic wspolnego ze sprawa Malgosi.
W krotce wypuszcza tez Irka, ktory rowniez niema nic wspolnego ze sprawa Malgosi. Irkowi M. jeszcze przed wypuszczenieniem Tomka na wolnosc bandyci wymyslili jeszcze jakies inne gwalty i musza teraz jeszcze ten problem rozwiazac, cos nowego wymyslec, ( co wymysla?, zobaczymy).
Gdyby nawet Norbert B i Irek M sie przyznali, to tez o niczym nie swiadczy. Bandyci musza im to udowodnic, ze to oni to zrobili, (nie wmawiac, wciskac nieprawde),. Tak jest w kazdym cywilizowanym panstwie.
Tomek Komenda tez sie "przyznal" i pomimo to wypuscili go, tylko nie za bardzo sie spieszyli, musial czekac 18 lat.
U Tomka sie zgadzalo DNA, wlosy, czapka, uzebienie, szczeka, rower itd., jeszcze w Jelczu tez gwalcil jakies kobiety(pomimo ze go tam w ogole nie bylo). A na Norberta i Irka nie maja nic.
ZZZ, ty tez chcesz zeby Irek i Tomek siedzieli niewinnie przez 18 lat????. Oni musza teraz rowniez dostac odszkodowanie, ale od bandytow, nie od panstwa.

https://gazeta-olawa.pl/news/8…
greg
greg 26.01.2019, 21:02
Z tego co wiem to areszt stosuje sie gdy podejrzany moze wplywac na sledztwo lub gdy grozi mu duzy wyrok i moze probowac uciec. Wynika z tego, ze nie maja na niego dowodow bo gdyby grozil mu duzy wyrok to by go nie wypuscili. Moim zdaniem po tym jak znalezli jego DNA to postanowili zamknac go liczac na to ze przycisniety powie jak bylo. Teraz jezli to prawda ze oboje z tym Ireneuszem to zrobili, to dopoki zaden z nich nie zacznie mowic jak bylo to sa w miare bezpieczni, po tylu latach trudno to bedzie udowodnic bez przyznanai sie jednego nich.
ewq
ewq 25.01.2019, 12:49
Droga gazeto, to zdanie "Według naszych informacji materiały genetyczne pozwalają na stwierdzenie, że Norbert mógł uczestniczyć w gwałcie, ale zarzut tego typu już się przedawnił" jest niedopuszczalne, najprawdopodobniej będziecie to prostować, ciekawe jakie to te źródła.
Ace
Ace 24.01.2019, 22:54
Pisalem juz wczesniej przy okazji aresztowania...niewinny doputy nke skazany. Sprawa toczy sie nie o gwalt tylko morderstwo. Pytam ilu podejzanych o morserstwo sad wypuszcza z aresztu? Cos mnie sie wydaje ze te twarde dowody powoli paruja. Czyzby swiadek z U.S.A cos nowego wniosl do sprawy?
zxc
zxc 25.01.2019, 11:25
PiSz po polsku, trollu.
Podejrzany
Podejrzany 25.01.2019, 22:47
O co tobie biega?, gdzie ty tu widzisz inny jezyk?, potrzebujesz tlumacza?
zxc
zxc 27.01.2019, 13:42
I do tego filozof.
zxc
zxc 26.01.2019, 15:21
Buraki są nie tylko ćwikłowe.
Podejrzany
Podejrzany 26.01.2019, 23:06
Cukrowym tez nie moge pomoc, ten przypadek najlepiej zglos swojemu lekarzowi, on pokieruje cie co najlepiej dalej musisz robic w twoim przypadku, ale powodzenia ci zycze, daj znac o postepach.
Olo
Olo 26.01.2019, 07:53
Jak winny gwałtu to i śmierci
zxc
zxc 25.01.2019, 23:09
Kto to jest " tlumacz", a "jezyk"?
Podejrzany
Podejrzany 26.01.2019, 13:24
Nawet ci nie wspolczuje, to nie moja wina.
Gosc
Gosc 24.01.2019, 21:01
A co z Ireneuszem M .Czy jemu ten gwałt się przedawnił i za małgośkę nie odpowie .
jelczanin
jelczanin 24.01.2019, 11:06
co naz to Zorro Ziobro ????
??
?? 27.01.2019, 11:54
Był w szoku.skad ta decyzja..skoro były dowody na Norberta a nagle go wypuszcza.... gdzie sprawiedliwość????
Kto?
Kto? 24.01.2019, 11:03
Minister sprawiedliwości odtrąbił sukces i co dalej? Winnych zamordowanej bestialsko dziewczyny nadal nie ma .
Układ działa jak przed 20 lat, ci sami sędziowie chronią tych samych przestępców.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłaszał wielki sukces- we wrześniu 2018 zatrzymywano Norberta B. - Jego zatrzymanie to efekt tytanicznej, benedyktyńskiej wręcz pracy prokuratorów." .
Efekt tej żmudnej pracy doprowadził do kolejnego przełomu i zatrzymania nowego podejrzanego - mówił Ziobro na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
Okazuje się teraz ,że to zatrzymanie było efektem PR.
Ludzie, nic nie wiemy a oskarżamy.
Ludzie, nic nie wiemy a oskarżamy. 24.01.2019, 10:52
Jeszcze będziecie go wszyscy przepraszać tak podejrzewam. Zobaczymy najbliższe dni co pokażą. Coś czuję, że to był falstart naszego wymiaru sprawiedliwości. I jeśli tak będzie (niestety) powinniśmy za to zapłacić Norbertowi B. Tak my, bo budżet to nasze pieniądze.
Anonim
Anonim 24.01.2019, 08:00
A to tylko dlatego, że jest strażakiem z doświadczeniem. Kpina Ireneusz poszedł siedzieć mimo przedawnienia sprawy a Norbert nie, bo sprawa przedawniona. Zastanówcie się w końcu nad tym co mówicie i piszecie. Wymiar sprawiedliwości, bez sprawiedliwości. No ale gdyby to była córka wyżej postawionego rodzica, to w szybkim tempie znaleźliby nawet 10 winnych.
icek
icek 23.01.2019, 19:36
a co z Tomkiem ,jesli wiedzieli na poczatku że za stara sprawa i jest przedawnienie lub moze być przedawniona to poco robili całej Ludzkości NADZIEJE że ktoś za to odpowie.Ktoś kto bawił się w spychologie tyle lat !
xyz
xyz 23.01.2019, 19:10
Że co? Sprawa o gwałt przedawnienia? Halo, ludzie co z wami?! Przecież gdyby jej nie zgwałcił, gdyby nie zostawił jej na pewną śmierć to by żyła! Dziewczyna zmarła w wyniku gwałtu! W taki sposób już nigdy nikt nie zostanie ukarany, bo sprawa o gwałt przedawniona. Chore polskie prawo...
Katarzyna
Katarzyna 23.01.2019, 19:01
Jak to się zarzut przedawnił??? Przecież choćby w sprawie Iwony Cygan został sprawca schwytany dzięki Archiwum X i gościu odsiaduje wyrok ⚖ Nie pojmuję, biedna Małgosia przewraca się w grobie ??
SPRAWIEDLIWA
SPRAWIEDLIWA 23.01.2019, 18:28
Norbert mówił, że jest niewinny... tak samo jak Stefan W., który na oczach tysięcy ludzi oraz kamer zabił prezydenta Gdańska - on również mówił, że jest niewinny... zbrodniarz zawsze mówi, że jest NIEWINNY... a dlaczego Norbert został strażakiem? bo go sumienie GRYZŁO, bo jest tylko człowiekiem... ale drogi Norbercie - nie odkupiłeś tym swoich win, bo Twoje DNA tam było, na miejscu zbrodni i to wie cała Polska... współczuję Żonie - żyć prawie 20 lat z człowiekiem, o którym się nic nie wie...
23.01.2019, 17:47
Nie rozumiem jak wymiar sprawiedliwości pozwala na wypuszczenie takiego zbrodniarza!

Pozostałe