Podają fałszywe informacje o śmierci po szczepionkach i kradną dane

  • 30.05.2021, 09:46 (aktualizacja 30.05.2021, 10:00)
  • Źródło: https://www.facebook.com/CERT.Polska/
Podają fałszywe informacje o śmierci po szczepionkach i kradną dane www.facebook.com/CERT.Polska/
Wchodziłeś na strony z informacjami na temat rzekomych śmierci po szczepieniu? Uważaj, możesz utracić dostęp do swojego konta w serwisie Facebook. CERT Polska zespół zajmujący się reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie - OSTRZEGA!

- Nasz zespół zaobserwował nowy wariant oszustwa, którego celem jest przejęcie kont użytkowników serwisu Facebook - informuje CERT POLSKA. - Główny schemat pozostaje bez zmian od miesięcy. Przestępcy, wykorzystując przejęte lub fałszywe konta w serwisie Facebook, na różnych grupach publikują wpisy z sensacyjnymi informacjami, co ma zachęcić czytelnika do wejścia w załączony link. Tym razem motywem przewodnim oszustwa są fałszywe wiadomości odnośnie rzekomych śmierci kilkunastu osób spowodowanych szczepionką przeciw COVID-19. Na szkodliwej stronie umieszczony jest fałszywy panel logowania do serwisu Facebook, którego celem jest wyłudzenie danych logowania do konta potencjalnej ofiary. W ten sposób przejęte konta mogą być następnie wykorzystane do dalszego publikowania fałszywych wpisów lub wyłudzania środków finansowych.

W przypadku podania swoich danych logowania na fałszywym panelu Facebook zalecamy podjąć następujące kroki:

- zmiana hasła oraz włączenie uwierzytelniania dwuetapowego

- wylogowanie wszystkich aktywnych sesji na koncie

- sprawdzenie, czy nie zostały podpięte do konta nieznane aplikacje

Przed opisywanym tu schematem oszustwa wykorzystującym przejęte konta Facebook przestrzegaliśmy już wielokrotnie. Niestety, przestępcy są cały czas aktywni i modyfikują swoje sposoby działania. Na bieżąco uzupełniamy naszą listę ostrzeżeń o kolejne szkodliwe domeny. Wiele z tych adresów jest przysyłanych przez Was. Jeśli widzicie podejrzane wiadomości - zgłaszajcie je na naszej stronie: https://incydent.cert.pl

Źródło: https://www.facebook.com/CERT.Polska/

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 02.06.2021, 19:35
Nikt nie publikuje danych o śmierciach bo tak jak każda choroba jest kowidem tak żadna śmierć nie ma związku ze szczepionką, ot taka logika rządu :D
jednakcep?
jednakcep? 03.06.2021, 12:15
A jaka jest twoja logika,ce.ie?
Aneta
Aneta 01.06.2021, 10:29
Ponad 700 osób zmarło po szczepienie - informacje z tv. Ten kto ma dzieci i czytał informacje o szczepieniu wie, ze szczepionka może spowodować zgon.
Burek
Burek 01.06.2021, 10:37
***te babsko jesteś

Pozostałe