Nikt nie miał 100%, ale wszyscy zdali!

  • 31.05.2021, 09:15
  • Źródło: www.gov.pl/web/kppsp-olawa
Nikt nie miał 100%, ale wszyscy zdali!
To był trudny egzamin.

Szkolenie dla kierujących działaniem ratowniczym OSP (dowódców OSP) rozpoczęło się 15 maja. Z zachowaniem reżimu sanitarnego i przy ograniczonej do 15 liczbie uczestników, w ramach weekendowych zajęć, zrealizowano 33 godziny zajęć teoretycznych i praktycznych w oławskiej Komendzie. W szkoleniu uczestniczyli druhowie jednostek OSP powiatu oławskiego z: Biskupic Oławskich, Bolechowa, Minkowic Oławskich, Siedlec, Sobociska, Osieku, Wierzbna i Wójcic.

Egzamin końcowy przeprowadzono w niedzielę 30 maja. Pytania egzaminacyjne, przygotowane przez Przewodniczącą komisji st. kpt. Anetę Pazdan z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu nie były łatwe. Świadczy o tym fakt, że żaden z kursantów nie uzyskał 100% skuteczności. Można jednak uznać, że zostali dobrze przygotowani, gdyż każdy z nich osiągnął wymagany poziom powyżej 80% poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych i wszyscy ukończyli dziś szkolenie z wynikiem pozytywnym.

Jak podkreślił zastępca komendanta powiatowego bryg. Krzysztof Gielsa, strażacy którzy dziś stali się dowódcami muszą w istotny sposób zmienić swoje podejście do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Do tej pory realizowali rozkazy dowódców. Teraz to oni odpowiadają za podległych im strażaków, muszą dbać o ich bezpieczeństwo, podejmować odpowiedzialne decyzje i pamiętać o stałym kontakcie ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego.  Gratulujemy nowym Dowódcom i życzymy wyłącznie trafnych decyzji!

Źródło: www.gov.pl/web/kppsp-olawa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe