Ponad 1400 skontrolowanych. Dużo mandatów

  • 31.05.2021, 12:40
  • Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu
Ponad 1400 skontrolowanych. Dużo mandatów Dolnośląska Policja
Policjanci przeprowadzili w piątek wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Sprawdzali kierowców na drogach Dolnego Śląska - szczególną uwagę zwracali na przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym i stosowanie pasów

Niestety akcja pokazała, że wielu nadal jeździ za szybko, blisko 70 procent skontrolowanych kierowców przekroczyło znacznie dozwoloną prędkość. 8 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące.

- Głównym celem prowadzonych przez dolnośląskich policjantów działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego - mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk. - Akcja miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze prowadzili działania w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. W trakcie akcji policjanci wykorzystywali m.in. wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na: stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego. Na ponad 1400 skontrolowanych pojazdów, ponad tysiąc kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Znaczna ich część została ukarana w drodze postępowania mandatowego bądź skierowane zostały wobec nich wnioski o ukaranie do sądów. 8 amatorów zbyt szybkiej jazdy straciło swoje prawo jazdy na 3 miesiące za nierespektowanie obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci wciąż apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych.


 

Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lotnisko
Lotnisko 03.06.2021, 22:01
A poza tym Anetko vete a la mierda i na tym zakończymy.Dobranoc.
Aneta
Aneta 01.06.2021, 10:32
Polscy kierowcy jeżdżą jak wariaci, powinno się zmniejszyć prędkość do 40/h wtedy nauczyliby się moze.

Pozostałe