Tam nie ma przejazdu!

  • 21.01.2019, 09:42
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Tam nie ma przejazdu!

- MINUS. Niektórzy kierowcy skracają sobie drogę, wjeżdżając na teren centrum handlowy przy 3 Maja (m.in.Tesco) wprost z ul.Kamiennej. Bez problemu można zobaczyć auta, niszczące trawę i krawężnik, a przede wszystkim łamiące prawo - tamtędy nie ma przejazdu. Może by postawić jakieś słupki, zanim auta całkowicie rozjeżdżą chodnik?

***Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] lub przez wiadomość prywatną na naszym profilu: https://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie/ – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników! (ck)

AKTUALIZACJA. Dzień po publikacji zdjęć w papierowym wydaniu "Powiatowej", zarządca podjął działania

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec kamiennej
Mieszkaniec kamiennej 25.01.2019, 07:19
Oczywiście, że tam powinien być przejazd! Póki co, jest to tylko zmarnowany kawałek ziemi do niczego. Najlepiej jakby powstała droga wzdłuż dawnych torów kolejowych w tym miejscu. Od razu by okolice ronda, Kasprowicza, 3 maja zostały odkorkowane.
A co do tego, że tam mieszkają ludzie i się tak wielce burzą - zawsze można się przeprowadzić na wieś. Mieszkanie prawie w centrum i powinniście się z tym liczyć. Mieszkam na kamiennej i jak najbardziej jestem za tym, żeby w tym miejscu powstała droga. (dodatkowo zniwelowało by to problem z parkowaniem na kamiennej)
Patryk
Patryk 25.01.2019, 17:42
A jak by tamtedy twoje dziecko szło i by zostało potracone to co wtedy bys powiedział? Tam nie ma prawa być przejazdu!!!
Grażyna
Grażyna 22.01.2019, 17:16
Jest to dojazd do zaplecza i punktu rozładunku więc nie powinno być tam aut osobowych. Jakby auta osobowe korzystały stamtąd (nagle wszyscy kierowcy przypomnieliby sobie o ,,skrócie,,) to zrobiłby się korek i psioczenie na ciężarówki ze jakim prawem one tam jeżdżą.
Kris
Kris 22.01.2019, 20:44
Potwierdzam. Ruszyć 4 litery.
Albert
Albert 22.01.2019, 15:50
Tam powinien być absolutny zakaz jazdy samochodami klientów. To jest zaplecze techniczne i dostawcze dla sklepów. Tak jak w każdym zakładzie, jest określona strefa ruchu dla pojazdów klientów. Jakoś np. w przypadku Electroluxu nikt nie parkuje gdzie chce i nie wjeżdża na teren zakładu którędy chce.
Anonim
Anonim 22.01.2019, 18:16
Albercik wychodzimy bo gadasz głupoty. zaplecze techniczne nie przeszkadza temu, by zrobić tamtędy przejazd, co odciąży Kasprowicza i wyjazd ze stacji PKP na 1 maja. Widzę że wy tam dalej żyjecie w swoim świecie
XXX
XXX 22.01.2019, 11:26
Oczywiście że powinni zrobić przejazd nawet żeby był parking dla szkoły bo na kamiennej coraz ciaśniej.
Kolo
Kolo 22.01.2019, 11:09
Zwykły przejazd osobówek trzeba tam zrobić a nie wiecznie same zakazy nakazy i w ogóle
Jakub
Jakub 22.01.2019, 08:21
Zrobi się przejazd to zwiększy się ruch na Kamiennej. Wszyscy z Autolivu będą tam po pracy wyjeżdżać na zakupy. Nawigacja też będzie kierować najkrótszą drogą. To jest dobre rozwiązanie dla posiadaczy aut ale już nie dla właścicieli domów przy tej drodze.
Czy jest złoty środek na ten problem? Trzeba zapytać władz miasta. Radni z Burmistrzem o tym decydują. A teren po torach należy chyba dalej do PKP i nic tu tak łatwo się nie zrobi. PKP musiałoby odsprzedać lub przekazać część terenu miastu a to się wiąże z pewnymi sprawami, które należy wykonać. I trochę czasu minie zanim tam coś wymyślą.
Vmax
Vmax 22.01.2019, 07:54
Ewidentny typowy w Oławie błąd w planowaniu przestrzennym i w planowaniu układu komunikacyjnego. Teraz jeszcze nie jest za późno ale, zanim powstały sklepy można było pięknie zaprojektować układ komunikacyjny tej części Oławy.
Przejazd do 3,5 tony pogodzi chyba wszystkich i zmniejszy natężenie wokół tzn rondo, wyjazd z PKP, Kasprowicza.
???
??? 21.01.2019, 22:01
Jak nic ktoś kto zrobił plany i nie połączył tesco z ul kamienna nie mia pojecia o planowaniu.
Chociaż nie pochwalam tego co robią kierowcy to zamiast kopać rów czołgowy może łatwiej zrobić. Łącznik dla pojazdów.
Ot polski sposób myslenia
Zostawmy tam spokojne miejsce dla braci rycerskiej w końcu gdzie mają pić niegdIe nie wolno
Patryk
Patryk 22.01.2019, 05:01
Nie powinno być przejazdu ponieważ tamtędy chodzą dzieci
ZZZ
ZZZ 22.01.2019, 12:42
Dzieci chodzą też opolską,chrobrego,lipową i jakoś tam nikt słupków nie stawia.
Jędrek
Jędrek 21.01.2019, 21:40
Powinien być przejazd do 3,5 t.
Niewierny Tomasz
Niewierny Tomasz 21.01.2019, 21:04
A wystarczy 10m asfaltu i jest piękny dojazd ale nie słupki i wirtualna obwodnica .
Marek
Marek 21.01.2019, 20:47
Ja bym też tam przejazd dla osobówek proponował. Kamienne bardzo szeroka ulica.
Może jakiś plebiscyt ogłosić.
xoxo
xoxo 21.01.2019, 18:37
Powinien tam być zrobiony kawałek chodnika dla pieszych, matek z dziećmi w wózku i rowerów.
Sławek
Sławek 21.01.2019, 15:10
Zamiast pomyśleć o tym aby ludziom coś ułatwić i ułożyć w tym miejscu jakiś tani chodnik to myślą co tu zrobić aby Ci ludzie musieli kilka km jeździć by dotrzeć do celu. Brawo!!! Oby tak dalej.
Patryk
Patryk 21.01.2019, 18:52
a co szkoda ci paliwa na ten kilometr??? Jezeli szkodo to wez zaparkuj i z kamiennej na piechote zapierniczaj
oławiak
oławiak 21.01.2019, 12:46
Tam musi być przejazd, ale tylko dla osobowych , to rozładowuje korki w mieście , może władze pomyślą troszeczkę
olavka
olavka 21.01.2019, 12:40
przecież obcy tamtędy nie jeżdżą, tylko swoi-mieszkańcy kamiennej i okoli (Gazowa/Parkowa) bo im się nie chce jechać na około albo przejść na piechtę...
a co do imprezek w krzakach to fakt-straż miejska i policja tam nie zagląda a szkoda bo to droga dzieci do pobliskiej podstawówki aż strach tamtędy przejść wieczorem na zakupy (nic dziwnego że okoliczni podjeżdżają autami rozjeżdżając trawnik)
lo
lo 21.01.2019, 11:48
Zdecydowanie powinien być tam przejazd.
Patryk
Patryk 21.01.2019, 18:50
Nie powinno byc przejazdu. Postawic słupki i koniec!!!!!
P@weł
[email protected]ł 21.01.2019, 11:02
Zrobić przejazd zamiast stawiać słupki.
Anna
Anna 21.01.2019, 10:56
Oczywiście, że powinien być wyjazd - wjazd. Kamienna powinna dochodzić do 3 Maja. Taki układ komunikacyjny (odcięcie Kamiennej) potęguje korki i kumuluje pojazdy w innym miejscu. A jeśli nie chcecie dostawczych to można ograniczyć tonaż lub zrobić jednokierunkową.
BB
BB 21.01.2019, 13:33
jeśli chodzi o przejazd to pewnie jest w planach bo po co obniżali krawężnik od pojemnika na odzież używaną do strefy załadunku Biedronki????? zamiast to przyśpieszyć to robią afere
BB
BB 21.01.2019, 10:33
już tam odkopali krawężnik żeby auta nie jeździly, szkoda że nie zrobią porządku z imprezami w krzakach pomiedzy TESKO a HUTA????? tam dalej też powinien być trawnik a jest kupa śmieci(butelki i puszki)
Darek
Darek 21.01.2019, 10:01
To zamiast zabraniać, czy nielepiej było by zezwolić, tam też niema chodnika, a ludzie chodzą, postawmy płot i po sprawie?

Pozostałe