Kupią samochód ratowniczo-gaśniczy

  • 07.06.2021, 10:31
  • Źródło: KP PSP w Oławie
Kupią samochód ratowniczo-gaśniczy
OSP z Biskupic Oławskich ma powód do radości

We wtorkowe południe, 1 czerwca 2021 roku, przed remizą OSP w Świerzawie (powiat złotoryjski) odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych promes na zakup samochodów pożarniczych dla jednostek OSP województwa dolnośląskiego. Promesy wręczali poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, senator RP Krzysztof Mróz, dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kamiński, prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz oraz członek Prezydium ZGOW ZOSP RP woj. dolnośląskiego Waldemar Wojtaś.

W tym roku dofinansowanie pochodzące z Funduszu Ochrony Środowiska oraz wpływów uzyskanych z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia, przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń, uzyskała jednostka OSP w Biskupicach Oławskich. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Jelcz-Laskowice, w kwocie 350.000zł, umożliwi to zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego który zastąpi obecnie użytkowany, wyeksploatowany pojazd. Specyfikacja techniczna została już przygotowana i wkrótce ogłoszony zostanie przetarg. Symboliczną promesę odebrał Prezes OSP w Biskupicach Oławskich dh Marek Starczewski wraz z zastępcą burmistrza Romualdem Piórko. Jednostka OSP Biskupice Oławskie, ze względu na swoje położenie na granicy gminy i powiatu, stanowi ważny element organizacji systemu ratowniczo-gaśniczego w powiecie oławskim. Cechuje się dużą dyspozycyjnością i średnią wyjazdowością powyżej 40 wyjazdów rocznie. W ubiegłym roku alarmowana była 44 razy i za każdym razem druhowie strażacy wyjechali do działań – w kilku przypadkach dwoma wozami.

 

Źródło: KP PSP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
robinHood
robinHood 07.06.2021, 14:49
to kwota z podwyzki smieci ?

Pozostałe