Długi weekend, czyli 154 nietrzeźwych kierowców. A ile wypadków?

  • 07.06.2021, 13:59
  • TuOlawa (AH)
Długi weekend, czyli 154 nietrzeźwych kierowców. A ile wypadków?
Zakończył się długi weekend. Policja przez cztery dni prowadziła wzmożone kontrole. Jak wyglądała sytuacja na drogach województwa dolnośląskiego?

W ciągu tych czterech dni na terenie całego województwa doszło do 24 wypadków drogowych. - To ilość bardzo zbliżona do liczby zdarzeń odnotowywanych w dni powszednie - mówi mł. asp. Aleksandra Pieprzycka. - Dlatego wydłużony weekend można określić jako spokojny. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, na trzeźwość kierujących oraz właściwe wykonywanie manewrów, a w szczególności wyprzedzania. To właśnie naruszenia w tych obszarach są niezmiennie najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach. Funkcjonariusze sprawdzali również stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Oprócz bieżących działań kontrolnych na drodze, dolnośląscy funkcjonariusze prowadzili też działania prewencyjne. Podczas kontroli na drogach, przypominali o zasadach bezpiecznej jazdy, w tym o obowiązujących od 1 czerwca 2021 roku zmianach w Prawie o ruchu drogowym. Ostrzegali przed zagrożeniami, które mogą wystąpić na drodze. Jednak bezpieczeństwo podczas jazdy w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają przypominać o tym, że droga nie jest odpowiednim miejscem na brawurową jazdę. W ciągu 4 dni długiego weekendu w garnizonie dolnośląskim doszło do 24 wypadków, w którym śmierć poniosły 2 osoby, a 31 zostało rannych. Dzięki wzmożonym kontrolom policjanci wyeliminowali z ruchu 154 nietrzeźwych kierujących. W niedzielę w nocy zakończyły się działania związane z wydłużonym weekendem, jednak przed nami kolejne ciepłe dni i kolejne policyjne kontrolne, aby w dalszym ciągu przypominać kierowcom właściwe zachowanie na drodze. Nieustannie apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kris
kris 2 dni temu, 07:26
przez cały długi weekend zrobiłem jakieś 280-300 km i nie widziałem ani jednego patrolu policji
cześ
cześ 2 dni temu, 08:31
bo ty nie masz ich widzieć, oni jeżdżą cywilnymi autami!!!
Kazik
Kazik 2 dni temu, 11:50
nieoznakowanymi radiowozami,
czesiu - nie pisz głupot
kris
kris 2 dni temu, 10:30
zamilcz i się nie kompromituj, te ich cywilne "tajne" radiowozy to zna każdy kierowca w powiecie, a drogówka zazwyczaj jeździ oznakowanymi radiowozami (takich jest znakomita większość w policji), bo z cywilnego auta to sobie nieumundurowany policjant może co najwyżej ręką pozdrowić innych kierowców
gość xy
gość xy 09.06.2021, 16:34
dobrze że kontrole były wzmożone, w innym przepadku eliminacja kierowców pod wpływem alkoholu nie przekroczyła by 30 osób.
lepiej nie podajcie liczb, wyniki są zawsze bardzo kiepskie.
mądraSowa
mądraSowa 07.06.2021, 14:39
za jazde na bani powinni tracić prawo jazdy na 10 lat i 50 tysiaka kary - problem pijanych s***li skończyłby sie w moment

Pozostałe