Darmowa pożyczka na 60 dni – które firmy ją proponują?

  • 18.01.2019, 12:35
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Darmowa pożyczka na 60 dni – które firmy ją proponują?
Firmy pożyczkowe zmieniły oblicze rynku finansowego, proponując pożyczki na krótki okres, najczęściej 30 dni. Potrzebujesz pożyczki na dłużej? Poniżej znajdziesz listę firm oferujących darmową pożyczkę na 60 dni.

Pożyczki na okres poniżej roku najpopularniejsze

Wśród klientów firm pożyczkowych największą popularnością cieszą się pożyczki, których okres spłaty jest krótszy niż rok. Z raportu „Działalność przedsiębiorstw pośrednictwa kredytowego w 2017 r.” przygotowanego przez ekspertów GUS wynika, że to właśnie o takie pożyczki wnioskowało najwięcej osób. Łącznie udzielono ich ponad 4 224 tys., a wartość kredytów i pożyczek udzielonych drogą online wyniosła ponad 5 430 mln zł[1]. Na potrzeby klientów żywo odpowiadają m.in. firmy pożyczkowe. To właśnie one zaproponowały klientom pożyczki krótkoterminowe, a następnie rozszerzyły swoje oferty o pożyczki z dłuższym okresem spłaty (np. darmowe pożyczki na 60 dni) oraz pożyczki ratalne.

Darmowa pożyczka na 60 dni – lista firm

Firm mających w ofercie pożyczki na 60 dni jest wiele. O środki na taki okres można starać się m.in. w następujących firmach:
  • Szybka Gotówka – firma proponuje klientom maksymalnie 6000 zł na 65 dni; do kwoty pożyczki nie są doliczane żadne dodatkowe koszty (w postaci np. prowizji), ale tylko wówczas, gdy klient pożycza po raz pierwszy,
  • Wonga – w przypadku pierwszej pożyczki klient pożyczający 1500 zł na okres 60 dni, będzie musiał zapłacić jedynie 10 zł prowizji,
  • MoneyMan – pożyczka jest odpłatna, a klient pożyczający 2000 zł na okres 2 miesięcy zapłaci łącznie 2623,74 zł,
  • Freezl – termin spłaty pożyczki wynosi do 65 dni, ale z dłuższego niż 30 dni okresu spłaty mogą skorzystać wyłącznie stali klienci.
Z powyższego zestawienia widać, że firm udzielających darmowe pożyczki na dłużej niż 30 dni jest niewiele. Nie oznacza to jednak, że zainteresowani klienci muszą nastawiać się na duży wydatek, o czym świadczy choćby oferta firmy Wonga.

Jak zawnioskować o darmową pożyczkę na 60 dni?

Proces wnioskowania o darmową pożyczkę na 60 dni niczym nie różni się od pożyczek krótkoterminowych, czyli udzielanych na 30 dni. Zainteresowany klient musi wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, a następnie wypełnić krótki formularz. W zależności od polityki prowadzonej przez firmę pożyczkową, jest on proszony o dołączenie zaświadczenia lub złożenie oświadczenia o dochodach. Procedura przyznawania pożyczki przez internet trwa zaledwie kilka minut – klient otrzymuje odpowiedź najczęściej w ciągu 10-15 minut. Gdy wniosek został rozpatrzony pozytywnie, pieniądze są niezwłocznie przelewane na rachunek bankowy pożyczkobiorcy.

Czy warto korzystać z opcji wydłużenia okresu spłaty?

Mimo że firmy pożyczkowe specjalizują się w udzielaniu pożyczek, to między dostępnymi ofertami są spore różnice. Część pożyczkodawców umożliwia klientom przesunięcie terminu spłaty pożyczki o np. 7 lub 14 dni. Opcja ta jest odpłatna, ale pozwala uniknąć nieterminowego oddania pożyczonych pieniędzy. Klienci, którzy wiedzą, że spłacą zobowiązania w terminie, mogą też skorzystać z refinansowania pożyczki. Refinansowanie polega na udzieleniu nowej pożyczki przez firmę pożyczkową w celu spłaty poprzedniej. Ta opcja również jest odpłatna, ale także pozwala skutecznie uniknąć problemów z umieszczeniem nazwiska pożyczającego w jednym z rejestrów dłużników. [1] Działalność przedsiębiorstw pośrednictwa kredytowego w 2017 roku, https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/przedsiebiorstwa-finansowe/dzialalnosc-przedsiebiorstw-posrednictwa-kredytowego-w-2017-roku,1,12.html (dostęp 9.01.2018).
(tekst sponsorowany)
 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Już to widzę ....
Już to widzę .... 20.01.2019, 21:52
Jeszcze nie widzialem aby ktoś coś za darmo pożyczał.
...... , tym bardziej kasę

Pozostałe