Administrator proboszczem

  • 09.06.2021, 20:09 (aktualizacja 09.06.2021, 20:25)
  • TuOlawa JK
Administrator proboszczem źródło: Parafia Miłosierdzia Bożego w Oławie
W minioną niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie odbyła się uroczystość mianowania ks. Zbigniewa Kowala proboszczem tej parafii

Ksiądz Zbigniew Kowal administratorem parafii został parę miesięcy temu, w dramatycznych okolicznościach, kiedy to stan zdrowia księdza Stanisława Bijaka drastycznie się pogorszył, określany był jako bardzo ciężki i nie było szans na szybko jego powrót do duszpasterskiej pracy. W takiej sytuacji kuria zdecydowała się na powołanie administratora parafii, który sprawował obowiązki proboszcza w związku z chorobą dotychczasowego proboszcza. Od minionej niedzieli ks. Kowal jest już oficjalnie proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie.

Pochodzi z Wąsosza, oddalonego od Wrocławia o ok. 80 kilometrów, w roku 2004 ukończył wrocławskie seminarium. Decyzją ks. abp. Józefa Kupnego, Wielkiego Kanclerza Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. Kowal został duszpasterzem akademickim PWT. Od 2016 roku pełnił także funkcję diecezjalnego duszpasterza młodzieży szkolnej i pracującej.

 

 

 

TuOlawa JK

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  h hmn
h hmn 2 dni temu, 10:45
Dał się poznać z dobrej strony, Mądre, wyważone i pobożne kazania. Widać w nim rozmodlenie

Pozostałe