Remiza prawie gotowa

  • 2 dni temu, 13:49
  • Źródło: Urząd Gminy Oława
Remiza prawie gotowa fot. J. Szulżyk
Przebudowa remizy w Sobocisku jest na finiszu

Wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma Usługowo – Handlowa STANBUD zakończyła prace remontowe wewnątrz remizy, dobiega również końca zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Rozpoczęto przygotowanie inwestycji do odbioru budowlanego przez odpowiednie służby.

Inwestycja polegała na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie istniejącego budynku remizy, wraz ze zmianą sposobu użytkowania przyległego budynku byłej kuźni na salę spotkań i konferencyjną. Siedziba sobociskich druhów została odnowiona, wykonano nowe instalacje, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano nową konstrukcję dachową, położono dachówkę. Gruntownie wyremontowano wnętrze budynku, nowe tynki, nowe podłogi, nowe sanitariaty. Odrestaurowano piękne, ozdobne drzwi z okuciami po byłej kuźni, które nadają wnętrzu oryginalny i niepowtarzalny wygląd.

Zadanie realizowane jest przy wsparciu środków finansowych w wysokości ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość inwestycji to około 1,7 mln zł.

Źródło: Urząd Gminy Oława

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe