Wakacyjne łagodzenie obostrzeń. Zaszczepieni bez limitów!

 • Wczoraj, 10:59
 • (tk)
Wakacyjne łagodzenie obostrzeń. Zaszczepieni bez limitów!
Od 13 czerwca rząd wprowadza łagodniejsze zasady pandemicznych obostrzeń. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki

- Od 26 czerwca zwiększone zostaną także limity – więcej widzów w kinach i teatrach oraz otwieramy dyskoteki - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. - Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Pamiętaj, że limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Liczba zakażeń maleje, a osób zaszczepionych rośnie. To pozwala na kolejne luzowanie obostrzeń. Jednak stale podkreślamy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, a koronawirus wciąż jest niebezpieczny. Dlatego wprowadzane zasady mogą być modyfikowane. Zachowajmy czujność i bądźmy odpowiedzialni. Zakrywajmy nos i usta w zamkniętych pomieszczeniach, trzymajmy dystans oraz dezynfekujmy ręce. Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19 i bądź bezpieczny. To m.in. dzięki szczepieniom możliwe jest łagodzenie obostrzeń. 

Poniżej pełny komunikat rządowy:

Zmiany już od 13 czerwca – otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach i więcej wiernych w świątyniach

 • Dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.
 • Świątynie – maksymalnie 50 proc. obłożenia . Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Co się zmieni od 26 czerwca?

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie.

Od 26 czerwca przechodzimy na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

Co jeszcze się zmieni?

 • Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
 • Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
 • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
 • Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
 • Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
 • Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Ważne! Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Wakacyjne plany? Szczepię się przeciw Covid-19

Przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19 powinno znaleźć się na pierwszym miejscu w planach urlopowych. To szansa na bezpieczne podróżowanie bez obaw. Szczepionka zapewni ochronę nam i osobom z którymi mamy lub będziemy mieli kontakt.  Jeśli, jeszcze nie przyjąłeś szczepionki przeciw Covid-19, zarejestruj się już dzisiaj.

Szczepionka to nie tylko najlepsza forma ochrony dla naszego zdrowia, ale też gwarancja większej swobody ruchu. W Polsce już można pobierać Unijne Certyfikaty Covid, które znacznie ułatwiają podróże po krajach Unii Europejskiej. Taki certyfikat mogą otrzymać tylko ci, którzy są w pełni zaszczepieni, osoby z negatywnym wynikiem testu na Covid-19 oraz ozdrowieńcy.

Zobacz, jak zdobyć Unijny Certyfikat Covid-19

Szczepienia w Polsce - odpowiedzialność każdego z nas

Zapisz się na szczepienie! Im więcej osób przyjmie szczepionkę, tym lepiej dla nas wszystkich. W ten sposób zdobędziemy odporność populacyjną, która zwiększa szanse na pełne otwarcie życia społeczno-gospodarczego. To pozwoli także uniknąć czwartej fali koronawirusa, przed którą już teraz przestrzegają naukowcy.

Do tej pory w polskich punktach wykonano ponad 23 mln szczepień. 8,9 mln osób jest już w pełni zaszczepionych. Od poniedziałku 7 czerwca szczepić się mogą także dzieci od 12. roku życia.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anonim
anonim Dzisiaj, 11:14
W przeszłości, gdy nie było szczepionek epidemie zbierały straszliwe źniwo. Od czasu wynalezienia szczepionki mamy ten komfort, że możemy temu aktywnie przeciwdziałać. Kto tego nie rozumie, powinien udać się do psychiatry ze swoim problemem. Niestety osobom mniej odpornym na wiedzę, mało inteligentnym można wcisnąć wszystko, nawet to że Ziemia jest płaska, a Australia to tak naprawdę efemeryda i tacy idioci później niestety też mają prawo pisać, jak Łukasz N.
Obywatel
Obywatel Wczoraj, 14:25
To żadne szczepienie tylko eksperyment medyczny za który producent ani państwo nie bierze żadnej odpowiedzialności. Jak umrzecie po szczepieniu to nawet rodzina nie dostanie odszkodowania bo eksperymenty medyczne są wykluczone z zakresu ubezpieczenia. Telewizje dostały ogromne pieniądze od rządu za reklamę tego specyfiku, po przyjęciu którego zgon jest bardziej prawdopodobny niż po przechorowaniu Covid 19. Rozpoczyna się nowy etap apartheidu sanitarnego. Jak Niemcy zakładali getta to pretekstem też było odizolowanie Żydów którzy rzekomo mięli roznosić choroby. Nie dajcie się ogłupiać i przestańcie czerpać wiedzę z TVP i TVN i temu podobnych sprzedajnych stacji, które za pieniądze powiedzą wszystko nawet największe kłamstwa.
do walniętego w czoło
do walniętego w czoło Wczoraj, 21:32
sam jesteś eksperymentem
medyk
medyk Dzisiaj, 09:42
Masz rację Obywatel - kto chce niech sie szczepi każdy ma prawo wyboru ! Jakie efekty poszczepienne w czasie ?
anonim
anonim Wczoraj, 20:01
Łukasz N. nie wypowiadaj się bo się ośmieszasz, żaden z ciebie lekarz, by na takie tematy wypowiadać się mógł. Zresztą za takie komentarze powinieneś odpowiadać karnie.
niechcemalemuszem
niechcemalemuszem Wczoraj, 17:51
podział na szczepionych i nie to segregacja rasowa ludzkosci -takie metody stosowali m.in. hitlerowcy .Finalnie mozna sie spodziweać zapedzenia do zamknietych Gett
anonim
anonim Wczoraj, 20:33
Co ty masz facet we łbie by pisać takie rzeczy.

Pozostałe