Mają nową drogę, odporną na koleinowanie. Ile to kosztowało?

  • Wczoraj, 14:21 (aktualizacja Wczoraj, 14:26)
  • Źródło: www.facebook.com/starostwo.olawa
Mają nową drogę, odporną na koleinowanie. Ile to kosztowało? Starostwo Powiatowe w Oławie
Droga powiatowa przebiegająca przez Wójcice została zmodernizowana i odebrana

W ramach przedsięwzięcia została wyremontowana nawierzchnia odcinka drogi powiatowej, przebiegającej przez Wójcice, gm. Jelcz-Laskowice, o długości jednego kilometra. Starostwo Powiatowe w Oławie informuje, że 11 czerwca przedstawiciele inwestora – samorządu Powiatu Oławskiego spotkali się w miejscu zrealizowanego zadania z wykonawcą, aby dokonać odbioru.
Zadanie, którego pełna nazwa brzmi „Przebudowa drogi nr 1547D – droga 396 Wójcice droga 1537D, długość 1,0 km, nawierzchnia”, za kwotę 259.635,78 zł wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Brzegu.
Przedsięwzięcie zrealizowane przez samorząd Powiatu Oławskiego współfinansuje kwotą 129.817,89 zł Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice (50 % wartości robót).
W odbiorze przebudowanej drogi, uczestniczyli dziś przedstawiciele inwestora, czyli Powiatu Oławskiego - starosta oławski Zdzisław Brezdeń, członek Zarządu Powiatu Władysław Czubak, kierownik Powiatowego Zarządu Drogowego w Oławie Wojciech Drożdżal oraz pracownicy odpowiedzialni za realizację przedsięwzięcia. Ze strony dofinansowującej zadanie w spotkaniu wziął udział Romuald Piórko - zastępca burmistrza Jelcza-Laskowic ds. Inwestycji Infrastruktury Technicznej i Rolnictwa. Firmę wykonującą zadanie reprezentował Andrzej Kaniowski, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Brzegu.
Nawierzchnia drogi została wykonana z mastyksu grysowego SMA 16 DTS – JENA (Jednowarstwowa Nawierzchnia Asfaltowa).
Zakres prac obejmował wykonanie nawierzchni  z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych oraz wykonanie zjazdów i poboczy z kruszywa kamiennego. Nawierzchnia został wykonana z asfaltowej nawierzchni jednowarstwowej o grubości od 5 do 10 cm, zamiast w tradycyjnym układzie dwóch warstw. Wykorzystanie mieszanki mastyksowo-grysowej SMA o uziarnieniu do 16 mm pozwala uzyskać nie tylko warstwę o dużej trwałości, ale także odporną na koleinowanie. Zastosowanie jednej warstwy zamiast dwóch pozwala również na obniżenie kosztów (brak skropienia między warstwami), zwiększenie jednorodności pakietu asfaltowego (większa nośność i trwałość). Wpływa także znacząco na przyśpieszenie realizacji robót.

 

Źródło: www.facebook.com/starostwo.olawa

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wydajesię
Wydajesię Dzisiaj, 08:19
Elyta odbiera 1 km drogi zostało jeszcze kilkaset km dziur do remontu ale na razie Drukarki + zaspokajają socjal.
Gość
Gość Wczoraj, 19:28
1 km drogi, ogromny sukces aż 6 osób do odbioru...brawo
yo
yo Wczoraj, 14:52
a gdzie Brodaty krzyża zapomniał :)
Małe jest piękne
Małe jest piękne Wczoraj, 14:36
.... Odbudowa drogi o długości 1 kilometra.
Fest mi wyczyn w XXI wieku.
A zebranie do foty jakby autostradę zbudowali .... , albo obwodnicę Oławy

Mamy to .....
anonim
anonim Wczoraj, 20:03
Zrobili to co chociażby za rządów Platformy nie udało się.

Pozostałe