Mają nową drogę, odporną na koleinowanie. Ile to kosztowało?

  • 11.06.2021, 14:21 (aktualizacja 11.06.2021, 14:26)
  • Źródło: www.facebook.com/starostwo.olawa
Mają nową drogę, odporną na koleinowanie. Ile to kosztowało? Starostwo Powiatowe w Oławie
Droga powiatowa przebiegająca przez Wójcice została zmodernizowana i odebrana

W ramach przedsięwzięcia została wyremontowana nawierzchnia odcinka drogi powiatowej, przebiegającej przez Wójcice, gm. Jelcz-Laskowice, o długości jednego kilometra. Starostwo Powiatowe w Oławie informuje, że 11 czerwca przedstawiciele inwestora – samorządu Powiatu Oławskiego spotkali się w miejscu zrealizowanego zadania z wykonawcą, aby dokonać odbioru.
Zadanie, którego pełna nazwa brzmi „Przebudowa drogi nr 1547D – droga 396 Wójcice droga 1537D, długość 1,0 km, nawierzchnia”, za kwotę 259.635,78 zł wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Brzegu.
Przedsięwzięcie zrealizowane przez samorząd Powiatu Oławskiego współfinansuje kwotą 129.817,89 zł Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice (50 % wartości robót).
W odbiorze przebudowanej drogi, uczestniczyli dziś przedstawiciele inwestora, czyli Powiatu Oławskiego - starosta oławski Zdzisław Brezdeń, członek Zarządu Powiatu Władysław Czubak, kierownik Powiatowego Zarządu Drogowego w Oławie Wojciech Drożdżal oraz pracownicy odpowiedzialni za realizację przedsięwzięcia. Ze strony dofinansowującej zadanie w spotkaniu wziął udział Romuald Piórko - zastępca burmistrza Jelcza-Laskowic ds. Inwestycji Infrastruktury Technicznej i Rolnictwa. Firmę wykonującą zadanie reprezentował Andrzej Kaniowski, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Brzegu.
Nawierzchnia drogi została wykonana z mastyksu grysowego SMA 16 DTS – JENA (Jednowarstwowa Nawierzchnia Asfaltowa).
Zakres prac obejmował wykonanie nawierzchni  z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych oraz wykonanie zjazdów i poboczy z kruszywa kamiennego. Nawierzchnia został wykonana z asfaltowej nawierzchni jednowarstwowej o grubości od 5 do 10 cm, zamiast w tradycyjnym układzie dwóch warstw. Wykorzystanie mieszanki mastyksowo-grysowej SMA o uziarnieniu do 16 mm pozwala uzyskać nie tylko warstwę o dużej trwałości, ale także odporną na koleinowanie. Zastosowanie jednej warstwy zamiast dwóch pozwala również na obniżenie kosztów (brak skropienia między warstwami), zwiększenie jednorodności pakietu asfaltowego (większa nośność i trwałość). Wpływa także znacząco na przyśpieszenie realizacji robót.

 

Źródło: www.facebook.com/starostwo.olawa

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pytam
Pytam 13.06.2021, 11:15
Powiat oławski ma najgorsze drogi w Województwie wystarczy pojechać do sąsiednich powiatów. A te dziadki leśne afiszują się przy 1 km nowego asfaltu. A propos co Czubak zrobi z 50% podwyżką za śmieci?
Wiedzący
Wiedzący 13.06.2021, 09:49
Nieważne kto rządzi, Starostwo jest niepotrzebne, to twór sztuczny, wystarczy podstawowa jednostka administracyjna Gmina. Szpitale powiatowe są zadłużone i to nie poprawi się, będzie się pogarszać, a wielu starostwach istnieją sztuczne stanowiska dla istnienia większości koalicji.
Większe inwestycje i tak muszą partycypować w kosztach gminy, bo samo starostwo nie ma pieniędzy. Stop biurokracji. Starostwa to największa pomyłka reformy administracyjnej. PIS może będzie przeciwne, bo rządzą w większości powiatów, ale też w końcu zrozumieją, gdy starostwa wyprzedadzą swój majątek i będą prosić o pieniądze z budżetu. Poparcie dla istnienia tego sztucznego mogą jedynie starosta, urzędnicy powiatowi i ich rodziny i radni, którzy tak naprawdę nie mają już tematów, bo większość wyczerpała się. A rozmawiać o menu szpitalnego obiadku to nieco infantylne. Większość tematów poważnych jest wydumana. Gminy i Urzędy Marszałkowskie mogły by z powodzeniem przejąć rolę starostw.
Mała ilość inwestycji wynika z braku pieniędzy.
ojciec/dyrektor
ojciec/dyrektor 12.06.2021, 16:32
lepiej żużlem było wysypać.Taniej i szybciej
Wydajesię
Wydajesię 12.06.2021, 08:19
Elyta odbiera 1 km drogi zostało jeszcze kilkaset km dziur do remontu ale na razie Drukarki + zaspokajają socjal.
Gość
Gość 11.06.2021, 19:28
1 km drogi, ogromny sukces aż 6 osób do odbioru...brawo
yo
yo 11.06.2021, 14:52
a gdzie Brodaty krzyża zapomniał :)
Małe jest piękne
Małe jest piękne 11.06.2021, 14:36
.... Odbudowa drogi o długości 1 kilometra.
Fest mi wyczyn w XXI wieku.
A zebranie do foty jakby autostradę zbudowali .... , albo obwodnicę Oławy

Mamy to .....
anonim
anonim 11.06.2021, 20:03
Zrobili to co chociażby za rządów Platformy nie udało się.
Kazik
Kazik 12.06.2021, 19:38
anonim , gość z kompleksami
sdf
sdf 13.06.2021, 08:46
Raczej działacz pis-u z kompleksami.

Pozostałe