Nowa nawierzchnia jest, ale bez znaków. Strach przejść przez jezdnię

  • 12.06.2021, 11:52 (aktualizacja 12.06.2021, 12:01)
  • Źródło: Wszystko dla Oławy
Nowa nawierzchnia jest, ale bez znaków. Strach przejść przez jezdnię Wszystko dla Oławy Zatrzyma się, czy się nie zatrzyma. Strach przejść
Mieszkańcy Oławy proszę o uzupełnienia oznakowania poziomego na placu Zamkowym, gdzie parę tygodni temu położono nową nawierzchnię drogi, na wysokości liceum. Skarżą się szczególnie starsi ludzie, bojąc się przechodzić w tych miejscach. Prawo o ruchu drogowym mówi, że wystarczy znak pionowy i to już jest przejście, ale bywa niebezpieczne. Natomiast rozporządzenie w sprawie warunków technicznych usytuowania znaków drogowym dla drogowców nakazuje im stosować poziome i pionowe
9 czerwca stowarzyszenie "Wszystko dla Oławy" zwróciło się w tej sprawie do zarządcy drogi powiatowej nr 1576D przebiegającej przez pl. Zamkowy o pilne uzupełnienie oznakowania poziomego przejść dla pieszych.
- Pierwszego czerwca bieżącego roku weszły w życie przepisy dające pieszemu pierwszeństwo już przy wejściu na przejście, dlatego też uważamy, że uzupełnienie tego oznakowania to pilna sprawa, bowiem tych miejsc w zasadzie nie widać, biorąc pod uwagę nieprawidłowo zaparkowane pojazdy zasłaniające znaki pionowe, co jest plagą w Oławie - piszą przedstawiciele stowarzyszenia. - Rozumiemy, że na części tej drogi była wymieniana nawierzchnia, jednak remont został zakończony ponad miesiąc temu. Na jednym ze zdjęć widzimy, jak niebezpiecznie wygląda obecnie przejście dla pieszych pod samym Liceum. Mamy nadzieję, że zarządca drogi Powiatowy Zarząd Drogowy przychyli się do naszej prośby i pilnie uzupełni oznakowanie nim dojdzie do tragedii oraz dodatkowo co widać na zdjęciu posprząta drogę po zimie.
Na razie, czyli 12 czerwca, na placu Zamkowym bez zmian.
Źródło: Wszystko dla Oławy

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
C-9 się kłania
C-9 się kłania 13.06.2021, 08:23
Przy biedronce (ul. 3 maja) na nowym skrzyżowaniu też pół roku znak C-9 uzupełniają jak zimą auto zmiotło nie wyrabiając zakrętu.
gość xy
gość xy 12.06.2021, 15:22
sytuacja jest trudna ze względu na brak kontroli i brak wiedzy kierowców. (może mają kupione prawka). Po drugie jest ogólna ignorancja przepisów prawnych może dzięki braku kontroli.
anonim
anonim 12.06.2021, 20:27
Po co kupować, skoro w Oławie zdaje 95% zdających. Teraz zdanie prawka, to nie jest to co kiedyś.
kursant
kursant 13.06.2021, 13:25
czyli za platformy było lepiej

....nie tak ? anonim

Pozostałe