Poszukiwany. Może mieć związek z przestępstwem

  • 12.06.2021, 12:30
  • TuOlawa (AH)
Poszukiwany. Może mieć związek z przestępstwem Dolnośląska policja
Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 maja 2021 roku. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin, którzy interweniowali na miejscu i udzielili pomocy osobie poszkodowanej, a także pouczyli mężczyznę o dalszym możliwym toku postępowania. Mężczyzna powiedział, że został uderzony w głowę przez nieznanego mu sprawcę, który następnie oddalił się. Funkcjonariusze tej samej nocy skontrolowali pobliski teren, a w kolejnym dniu przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, gdy poszkodowany zgłosił się do jednostki. Policyjne czynności kontynuowano, a dziś wspólnie z prokuraturą podjęta została decyzja o publikacji wizerunku osoby mogącej mieć związek z tym zdarzeniem.

Wrocławscy policjanci z komisariatu przy ulicy Rydygiera, otrzymali w nocy z 26 na 27 maja 2021 roku, informację o pobiciu mężczyzny przebywającego na Wyspie Słodowej. Natychmiast zajęli się sprawą i pojechali na miejsce, gdzie zastali poszkodowanego mężczyznę, któremu udzielili pomocy przedmedycznej. Z jego relacji wynikało, że został uderzony w głowę przez nieznanego mu mężczyznę, który następnie oddalił się. Poszkodowany został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego i ich decyzją, przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali. Policjanci sporządzili z tej interwencji wymaganą prawem dokumentację, informując wcześniej mężczyznę o możliwych dalszych czynnościach w sprawie, w tym złożenia pisemnego zawiadomienia o zdarzeniu w jednostce Policji. Mężczyzna oświadczył jednak, że nic nie utracił i nie będzie prawdopodobnie potrafił rozpoznać sprawcy, w związku z tym nie zamierza zgłaszać tej sprawy. Mimo tych informacji funkcjonariusze wykonali na miejscu wszystkie możliwe do przeprowadzenia czynności. Policjanci w ramach tej interwencji m.in. skontrolowali też pobliski teren w poszukiwaniu sprawcy zdarzenia, sporządzili stosowną dokumentację, a także później zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu.

Mężczyzna, mimo że początkowo nie był zainteresowany złożeniem zawiadomienia w jednostce Policji, skorzystał jednak z tej możliwości, bo zgłosił się w kolejnym dniu po godzinie 18.00 do Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie i od razu przystąpili do kolejnych działań w sprawie, mających m.in. na celu ustalenie sprawcy tego czynu. Policjanci przeanalizowali monitoring znajdujący się w tamtym rejonie, a dokumentację medyczną przekazali biegłemu z zakresu medycyny sądowej, celem oceny odniesionych obrażeń, aby ustalić kwalifikację zaistniałego czynu. Został on zakwalifikowany, jako czyn z art. 157§ 2 kodeksu karnego tj. naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni.

Czynności procesowe w tej sprawie policjanci kontynuowali i dziś wspólnie z prokuraturą podjęto decyzję o publikacji wizerunku osoby mogącej mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące mężczyzny, którego wizerunek znajduje się w materiale zdjęciowym zawartym poniżej, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin, osobiście lub pod numerem telefonu 47 87 143 06.

Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 16.06.2021, 10:40
Stan - weź "nie***"
Stan
Stan 17.06.2021, 07:11
Nie PiSz więcej komentarzy, co jeden to głupszy.
Zwykły człowiek
Zwykły człowiek 15.06.2021, 21:57
Leszcz. Miał dużo szczęścia ze trafił na słabszego.
Chyba ze to jeden z tych który atakuje z zaskoczenia od tylu jak jakis Cygan.
Kem
Kem 12.06.2021, 23:14
Po zdjęciu widać że to przygłup (◕ᴥ◕)
ojciec/dyrektor
ojciec/dyrektor 14.06.2021, 17:54
trzeba być jednym żeby rozpoznać drugiego(brata)!!!
cześ
cześ 15.06.2021, 13:27
Nie no, fakt, widać że inteligencji nie ma w tej głowie :D
stan
stan 15.06.2021, 15:35
Za to z twoich komentarzy "bije inteligencja", przymule.

Pozostałe