MIŁEK ZAJADLAK mistrzem kraju!

  • 26.06.2021, 16:27 (aktualizacja 28.06.2021, 12:08)
  • Źródło: Materiały Klubu Szachowego "Parnas" w Oławie
MIŁEK ZAJADLAK mistrzem kraju!
To ogromny sukces oławskiego szachisty i całego klubu Parnas. Radość jest ogromna. Bardzo dobrze poszło również drugiemu reprezentantowi Wojtkowi Korzeniowskiemu

Prezes Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Szachowego "Parnas" w Oławie Łukasz Kłyków poinformował o tym imponującym zwycięstwie: - Największym sukcesem wszechczasów Reprezentanta "Parnasu" zakończyły się Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 7, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Poroninie! Najlepszym siedmiolatkiem w Polsce okazał się Miłosz Zajadlak, Który na dystansie 9 rund zdobył 8 punktów, nie przegrywając ani jednej partii! Chociaż o pierwszym miejscu zadecydowała punktacja Buchholza, to jednak zwycięstwo absolutnie zasłużone - Miłek od początku do końca nie schodził z pierwszej szachownicy, w każdym pojedynku, wykazując się wyższą siłą gry od rywali. Warto zwrócić uwagę, że był to efekt wyboru, jaki dokonał Miłek po zeszłorocznych Mistrzostwach, kiedy to złoty medal dosłownie uciekł Mu sprzed nosa. "Obiecaliśmy sobie, że przepracujemy rok, wrócimy tutaj i powalczymy z całego serca o złoto", napisał Tata Miłka, Pan Przemysław Zajadlak. Udało się to znakomicie!! Brawo!!! 

Wspaniale zaprezentował się również drugi nasz Reprezentant, Wojtek Korzeniowski. Był to dla Wojtka w zasadzie drugi (po niedawnym Memoriale Mistrza Błaszczaka, gdzie Wojtek zdobył IV kategorię) "poważniejszy" turniej w życiu. Siódme miejsce w Polsce to wspaniały wynik, zwłaszcza, że na rundę przed końcem Wojtek sensacyjnie "łapał się" na najniższy stopień podium! Niestety, w ostatniej trafił na Miłka... Nie zmienia to jednak faktu, że był to po prostu świetny turniej Wojtka!  Dzięki cudownej postawie Chłopców MGLKS Parnas Oława zajął fantastyczne, drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając wiele renomowanych klubów z całego Kraju!  Serdecznie gratulujemy i kłaniamy się nisko naszym Zawodnikom, a także Ich Rodzicom - Państwu Esterze i Przemysławowi Zajadlakom, oraz Państwu Agnieszce i Mateuszowi Korzeniowskim! Dziękujemy także Wszystkim, Którzy wiernie kibicowali Chłopcom w czasie Mistrzostw! Gens Una Sumus!! 

Źródło: Materiały Klubu Szachowego "Parnas" w Oławie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oławianka
oławianka 26.06.2021, 18:23
GRATULACJE I KOLEJNYCH SUKCESÓW

Pozostałe