Nowy w oławskiej policji

  • 02.07.2021, 13:26
  • TuOlawa (AH)
Nowy w oławskiej policji
W ostatnich dniach czerwca, szeregi oławskiej policji zasilił kolejny policjant. 2 lipca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie funkcjonariusz złożył uroczyste ślubowanie. Teraz czeka go przeszkolenie podstawowe, po którym sprawdzi umiejętności we wrocławskim Oddziale Prewencji Policji, a następnie wróci do służby w Oławie

Nowy posterunkowy zasili ogniwo patrolowo-interwencyjne oławskiej komendy. Najpierw jednak musi przejść szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policyjnych, a następnie odbyć kilkumiesięczną praktykę adaptacyjną w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dzisiejsze ślubowanie odebrał Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Artur Dobrowolski. Nowo przyjęty policjant wypowiedział słowa roty ślubowania „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”. W uroczystości uczestniczyli także naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Oławie, kom. Michał Roman i jego zastępca, p.o. podkom. Piotr Mroszczyk. Komendant, nadkom. Artur Dobrowolski życzył policjantowi powodzenia podczas czekających go w najbliższym czasie egzaminów oraz satysfakcji ze służby w Policji, w której jest wiele obszarów do realizacji, a w każdym z nich najważniejszym celem jest służba społeczeństwu.
.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yorg
Yorg 03.07.2021, 08:51
To zapewne trudna decyzja, podjąć prace w instytucji bez poważania. Będącej nażędziem partii.
Kazik
Kazik 02.07.2021, 22:44
u mnie w pracy też mam nowego .
.... wrzucimy foty z tego powodu?

Pozostałe