Trzy dni z płaskorzeźbą. Bezpłatne warsztaty

  • 06.07.2021, 14:14
  • TuOlawa (AH)
Trzy dni z płaskorzeźbą. Bezpłatne warsztaty Autoportret o dwóch twarzach wykonany przez Ewę Markiewicz. Artystka, która poprowadzi oławskie warsztaty pracuje również w drewnie
Oława. Wakacje ze sztuką. Płaskorzeźby mamy ciągle pod ręką, choćby w portfelu na monetach. Ich realizacja brzmi jak prosta sprawa. Ale to jednak wyzwanie, aby ukazać jak najwięcej głębi i przestrzeni w naprawdę płaskiej powierzchni. Jak temu sprostać? Centrum Sztuki zapraszamy na bezpłatne warsztaty artystyczne!

Zajęcia są skierowane do młodzieży powyżej 15 roku życia i osób dorosłych. Na warsztaty może się zgłosić każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w dziedzinie sztuki - portret w płaskorzeźbie wraz z odlewem gipsowym. - Zapraszamy tych, którzy już tworzą oraz tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę ze sztuką - mówią organizatorzy. - Letnie Warsztaty Artystyczne to świetny sposób na spędzenie czasu w bardzo miłym gronie, przyjemnej atmosferze, w pięknym otoczeniu przyrody. Spotkanie zacznie się od omówienia projektów rysunkowych lub zdjęć portretowych (koniecznie w skali szarości). - Zwrócimy uwagę na rolę plastycznych środków wyrazu, takich jak: kompozycja, proporcje, światłocień, kontrast, plama, kreska - dodają organizatorzy. - Sprawdzimy, jak świadomie wyważyć rolę negatywu, czyli wklęsłości i pozytywu, to jest wypukłości.

Po wykonaniu, płaskorzeźby z gliny zostaną utrwalone w odlewie gipsowym, poprzez wykonanie specjalnej formy. Przed warsztatami najlepiej przygotować kilka różnych projektów rysunkowych lub zdjęć w skali szarości. Na czas warsztatów należy przygotować ubranie robocze, ponieważ może zostać pobrudzone gliną lub gipsem. Zajęcia potrwają 3 dni, w od 15 do 17 lipca. Miejscem spotkań będą tereny zielone Ośrodka Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie). Warsztaty poprowadzi Ewa Markiewicz, absolwentka Wydziału Rzeźby (2012-17) i Studium Pedagogicznego na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2013-15) oraz Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi (2009-12). Uczestniczka plenerów i licznych wystaw zbiorowych - krajowych i zagranicznych (m.in. wystawa pokonkursowa "FACE" 2020 będąca inicjatywą brytyjskiego "The Society of Portrait Sculptors"). Zwyciężczyni międzynarodowego konkursu The Universal Sea-Pure or Plastic?! (za projekt "Schemat, który przetrwa wieki"). Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska 2021" (za cykl portretów rzeźbiarskich "7 uczynków").

 

(AH)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe