Testują nowy wóz za ponad milion złotych

  • 07.07.2021, 10:01 (aktualizacja 07.07.2021, 10:09)
  • Źródło: www.gov.pl/web/kppsp-olawa
Testują nowy wóz za ponad milion złotych
Od kilku dni w JRG Jelcz-Laskowice testowany jest najnowszy pojazd – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5,4/32+4 na podwoziu MAN.

Samochód został zakupiony w związku z realizacją Projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”, realizowanego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (PO IiŚ) oś priorytetowa III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego.

Samochód o wartości 1 250 000, z pełnym wyposażeniem obejmującym m.in. sześć aparatów oddechowych, sprzęt ratownictwa technicznego, agregat prądotwórczy czy różnego rodzaju detektory, umożliwia prowadzenie samodzielnych działań przez strażaków jelczańskiej JRG. W odróżnieniu do obecnie wykorzystywanego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, nowy GCBA posiada kabinę sześcioosobową i dużo bogatsze wyposażenie. „Stary” MAN o pojemności zbiornika wodnego 9,5 tony trafi do oławskiej JRG i będzie stanowił siły II rzutu, w przypadku zdarzeń, gdzie potrzebny jest znaczny zapas środka gaśniczego. Lada dzień, czerwony gaśniczy z symbolem 522-25 będzie widywany w Jelczu-Laskowicach i na terenie powiatu oławskiego, gdyż w ramach testowania zostanie wskazany jako pojazd I rzutu do zdarzeń. Nowy pojazd, z pewnością przyczyni się do skuteczniejszych działań ratowniczo-gaśniczych dla mieszkańców naszego powiatu.

Źródło: www.gov.pl/web/kppsp-olawa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZNCh J-L
ZNCh J-L 13.07.2021, 18:17
Oława ukradnie jak karetkę pogotowia podarowaną dla Jelcza-Laskowic od TOYOTY !

Pozostałe