Nocne rajdy w Oławie. Niektórzy mają dość

  • 07.07.2021, 14:05 (aktualizacja 07.07.2021, 16:44)
  • TuOlawa (AH)
Nocne rajdy w Oławie. Niektórzy mają dość pixabay
To kolejny sygnał w tej sprawie. - Proszę o poruszenie tematu, który może pomóc uniknąć tragedii - pisze pani Magdalena

Kobieta mieszka w jednym z nowych bloków przy ul. Iwaszkiewicza, w pobliżu sklepu Netto. - Problem pojawią się od 2 miesięcy ten sam, bo kierowcy motocykli i samochodów urządzają sobie rajdy wyścigowe na całej prostej - relacjonuje kobieta. - Dzieje się to zazwyczaj przed godz. 22.00, a kończy po 23.00 Nie jest to jednorazowa sytuacja, bo w tygodniu jest to nagminnie, a w weekendy można tylko pomarzyć o tym, żeby otworzyć okna. My jako mieszkańcy prosimy o zamontowanie w tym miejscu fotoradaru, co skutkować będzie ograniczeniem tej prędkości. Tutaj są małe dzieci i naprawdę nie sposób jest odnieść się do tego, co się dzieje. Uważam że fotoradar byłby tam bardzo wskazany dla mieszkańców a i z korzyścią dla całego miasta

Kobieta mówi, że dzwoniła na policję, informując że odbywają się takie wyścigi. - Prosiłam, żeby policja przyjechała, jednak wiem, że tych kierowców ciężko złapać. Uważam, że policja ma też ważniejsze sprawy na głowie, a tym bardziej że oni naprawdę szaleją, a później wjeżdżają między bloki i ślad po nich ginie. Podejrzewam, że ten sam kierowca/kierowcy robią sobie wyścigi z wiaduktu aż po rondo. Tam też się ludzie skarżą...

Do redakcji zgłosiła się też mieszkanka Chrobrego, która skarżyła się na ten sam problem... Co na to policja? Zapytamy o to.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkanka
mieszkanka 10.07.2021, 20:39
taka sama sytuacja jest z tyłu sklepów tesko , biedrobki, media marku, Wielokrotnie dzwoniliśmy na Policję oczywiście przyjechali towarzystwo się rozjechało ale za tydzień wrócili, Pisk silnika, balety , nawet gra w piłkę. Po
godzinie 23 nie jest to miłe przy tych upałach. Dzisiaj będzie na pewno to samo.
Iwaszkiewicza 115
Iwaszkiewicza 115 09.07.2021, 15:24
Mieszkam na Iwaszkiewicza i nic takiego się nie dzieje!Oszustka !
King
King 09.07.2021, 05:06
W Bystrzycy dziennie załadowane piaskiem tiry jadą przez wioskę mimo zakazu już od 5.00 a policja nic z tym nie robi
Anonim
Anonim 09.07.2021, 12:13
No popatrz nie rozpłacz się w Oławie dziennie przejeżdżą setki tirów i ludzie na Chrobrego mieszkają, a wy w Bystrzycy chcielibyście mieć raj na ziemi. Wioska dla wybrańców, którym tiry przeszkadzają.
wsp
wsp 09.07.2021, 17:14
Ale głąb jakich mało. Jeździsz tirem, lizusie władzy?
Pol
Pol 08.07.2021, 19:13
I co policja odpowiedziała Redakcji??? Bardzo jestem ciekawy. Jakiś czas temu dzwoniłem z pewnym problemem, mianowicie w sprawie zakłócania ciszy nocnej przez pijaczków siedzących na ławce pod oknem, to usłyszałem, żebym zgłosił to do dzielnicowego w czasie dyżuru tegoż dzielnicowego! Rozmawiając z ludźmi z innych miast, np Brzegu, wiem, że tam policja reaguje inaczej. No ale w Oławie najważniejsze są medale, odznaczenia i feta, że przyjęto nowego policjanta...
taka prawda
taka prawda 08.07.2021, 17:06
Obecnie będzie tak, że dadzą znać, by wyciszyli się na kilka miesięcy, bo dziennikarze węszą, jakieś anonimy piszą o powiązaniach piratów ścigaczy a dilerami narkotyków, szum zrobił się niepotrzebny, trzeba dać na wstrzymanie, a nasi bohaterowie niebiescy nawet złapią jakiegoś ścigającego gówniarza, by mieszkańcy zobaczyli że działają, oczywiście g.wno a nie działają, może nawet jakiegoś dilera złapią, a za kilka miesięcy, gdy sprawa ucichnie wszystko wróci do normy.
Poklepią się, poczekajcie, aż na jesień ludzie zaczną okna zamykać. Rękę rękę myje, a pieniądz nie śmierdzi, choćby był nielegalny to zawsze jednak kasa. Wystarczy mieszkańców uspokoić, wojewódzką z Wrocławia zadowolić statystykami, a swoje lody dalej kręcić. To jest k.rwa polska rzeczywistość.
Danuta
Danuta 08.07.2021, 15:32
być może i Ci sami miłośnicy motocykli urządzają sobie rajdy też i w Godzikowicach....im głośniejszy ryk silnika tym lepsza zabawa szkoda, że nie wszyscy słuchacze podzielają tą pasję...
cześ
cześ 08.07.2021, 11:44
Policja nie widzi, nie słyszy?
Kazik
Kazik 08.07.2021, 20:18
jakbyś obserwował news-y w Powiatowej to byś wiedział że Policja (nci) ma ( mają) najlepsze wyniki po służbie.
Abi
Abi 08.07.2021, 11:30
Żeromskiego, sportowa… cała prosta przy oczyszczalni.. to samo. Debile pod oknami zarzynają silniki. Kilku parkuje właśnie na parkingu przy Żeromskiego, jeden ma oklejoną TT. Codziennie popisy swoim dziurawym tłumikiem… nic tylko pianka montażowa! Co za cymbały
ja
ja 08.07.2021, 09:08
zgadzam się z treścią listu, nie da się w nocy spać przy otwartym oknie, oprócz tego są tam przejścia dla pieszych przez 24 h a rzadko ktoś na łączniku jedzie przepisową prędkością
pepe
pepe 07.07.2021, 22:30
jeden z tych nocnych (...) jezdzacy na tlumiku przelotowym pustym w srodku to idiota z kasprowicza 4 albo 6 na czarnej hondzie to ten (...) tak gazuje ,,,,,panie komendancie na litosc boska ten (...) budzi wszystkich po drodze gdzie tylko jezdzi,,,,tlumik ma tylko pusta rurke przelotowa ,,wiem bo widzialem a znam sie na tym ciekawe u ktorego diagnosty podbil sobie dowod rejestracyjny,,,,jesli pan nie zrobi z nim porzadku to nie recze za siebie,,dziwi mnie tylko to ze na kasprowicza mieszkaja policjanci a nawet staznik miejski w tym bloku i o dziwo nie slysza albo niechca slyszec co wyrabia ten posrany chlopaczyna,,,chyba trzeba bedziepopisac albo podzwonic na wroclawska policje z prosba o interwenje w olawie.....
kolega
kolega 08.07.2021, 18:00
od Ludwika się odczep
Sasiadka
Sasiadka 07.07.2021, 22:06
Zamontowac odcinkowy Pomiar Prędkości i po kłopocie. Temat byl już poruszany co dobrego można zrobic na nowo Powstałym osiedlu. Temat ważny wiec niech Rządzący sie teraz wykażą.
Jan
Jan 07.07.2021, 21:02
Niestety zamontowanie fotoradaru nie jest takie proste jak się niektórym wydaje.
Lokator
Lokator 07.07.2021, 20:25
Zgadzam sie z komentarzami w 100%. Mam taras od ulicy na Iwaszkiewicza i tylko czekam az ktos z tych przygłupów znajdzie sie w srodku KFC swoim autkiem. Na tej prostej oni grzeja ile fabryka dała. Uwazam ze miasto juz dawno powinno cos z tym zrobic. Oj posypałyby sie mandaty. Piłeś nie jedz
adam
adam 07.07.2021, 19:48
Przecież policja prosi o maile jeśli ktoś szaleje na drodze, zgłosić a oni zrobią z tym porządek!
Lokator
Lokator 07.07.2021, 22:04
Nie jestes w stanie zrobic zdjecia, azeby ująć numer tablicy rejestracyjnej a to z prostej przyczyny nie zawsze masz telefon w ręce. Skoro juz sprawa jest nagłośniona to po co maile?? Policja podejrzewam że robi co może ale gdyby posypałyby sie mandaty i punkty to zamiast paliwa trzeba byloby zapłacić.
Pol
Pol 07.07.2021, 19:46
Wiadukt i ul.1 maja...ok godziny 1, 2 w nocy...rajdy motocyklowe na wysokich obrotach, z wyjacym silnikiem... ryk rozlega się niemal co noc... Oby kiedys nie skonczylo sie to tragedia...
gość
gość 07.07.2021, 19:44
kolejne rajdy motorowe nocne ul. Kasprowicza, 1 Maja rondo, między budynkami spółdzielczymi 1 Maja droga wewnętrzna i cała okolica Kasprowicza kilka razy co noc jazda na pełnym gazie- zero reakcji służb porządkowych.
****
**** 07.07.2021, 17:40
Prędzej odcinkowy pomiar prędkości, bo przejadą fotoradar i będzie to samo
gsdfhdf
gsdfhdf 07.07.2021, 15:41
To samo dzieje się z tyłu Paderewskiego na prostej koło garaży. Jakiś gość ścigaczem jeździ grubo ponad stówę praktycznie od budowy nowych bloków Mieszkanie+ do skrzyżowania z drogą na Otok.
Lokator
Lokator 08.07.2021, 09:26
Zapewne ten sam jezdzi po prostej od Zacisznej po rondo na Iwaszkiewicza. Ostatnio na przejsciu dla pieszych tak hamował z piskiem tylko Patrzec jak dojdzie do Tragedii. Nie rozumiem jeszcze kierowców aut po co rozpędzać sie autem i nagle hamować na awaryjm pasie bo musze juz skrecic w Iwaszkiewicza obok Pracowni Fryzur. Co trzeba mieć w tej głowie
Ewa
Ewa 07.07.2021, 15:40
A nocą przez wieś Osiek. Ile fabryka dała!
Te
Te 07.07.2021, 14:49
Skoro jesteśmy w takich tematach to może policja się też zainteresuje półgłówkami, którzy urządzają sobie drifting na parkingu pod Tesco. Co również ma miejsce bardzo często.

Pozostałe