Śledził ją, obserwował, wtargnął do mieszkania... Grozi mu do 8 lat więzienia

  • 08.07.2021, 09:25 (aktualizacja 08.07.2021, 10:58)
  • Źródło: KPP w Oławie
Śledził ją, obserwował, wtargnął do mieszkania... Grozi mu do 8 lat więzienia
Trzy miesiące aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Oławie na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Oławie, wobec 29-letniego mężczyzny, który uporczywie nękał swoją znajomą i jej męża oraz groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna już wcześniej posiadał zakaz sądowy kontaktowania się z kobietą i zbliżania się do niej oraz jej męża, lecz go nie przestrzegał. Tym razem podejrzany groził znajomym pozbawieniem życia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8

Pod koniec czerwca 29-letni mieszkaniec gminy Oława wtargnął do mieszkania swoich znajomych i nie zważając na polecenie gospodarzy, aby opuścił lokal. Właściciele wezwali policję. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce, z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzny i mocne pobudzenie emocjonalne, zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego, następnie zatrzymali 29-latka i doprowadzili do komendy. Jak się później okazało mężczyzna złamał sądowy zakaz kontaktowania się z właścicielką mieszkania i zakaz zbliżania się do niej oraz do jej męża. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonych zawiadomienie o przestępstwie. Przeprowadzone postępowanie przygotowawcze wykazało, że 29-latek od lutego br. do dnia zatrzymania uporczywie nękał kobietę: obserwował jej miejsce zamieszkania, jeździł za nią samochodem, kontaktował się z nią pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu, przy użyciu komunikatorów internetowych, groził kobiecie i jej mężowi pozbawieniem życia. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zajęli się dalszymi ustaleniami, szybko i skrupulatnie przeprowadzając czynności dowodowe. Następnie przedstawili 29-latkowi zarzuty kierowania gróźb karalnych, uporczywego nękania małżonków, naruszenia miru domowego i łamaniu sądowego zakazu zbliżania się do poszkodowanych. Komendant Powiatowy Policji w Oławie, za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Oławie, wystąpił z wnioskiem do oławskiego sądu o zastosowanie wobec sprawcy najsurowszego środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku Policji i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Pamiętaj!

Grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza z zagrożonym uzasadnioną obawę że będzie spełniona jest zagrożone karą do lat 2.

Uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej, wzbudzające u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


 

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
…
09.07.2021, 21:50
Jak zwykle musi się coś stać żeby była reakcja …
Ups
Ups 08.07.2021, 10:26
No to teraz maja 3 miesiace na przeprowadzke
KokoJumbo
KokoJumbo 08.07.2021, 10:23
Pamiętaj ! Pytam sie do kogo te straszenie do Czytelnika !!!
Ludzie opanujcie sie w tej waszej redakcji co piszecie

Pozostałe