Oława. Sztuka w różnych odsłonach, ogień, jazz i hip hop

  • 08.07.2021, 14:46
  • TuOlawa (AH)
Oława. Sztuka w różnych odsłonach, ogień, jazz i hip hop Zdjęcie ilustracyjne
Minigranty Przestrzeń Kultury – Oława 2021 przyznane! Centrum Sztuki w Oławie we współpracy z Urzędem Miejskim w Oławie sfinansuje 4 projekty, które będą realizowane podczas wakacji od 31 lipca do 28 sierpnia. Każdy jest artystycznie zróżnicowany oraz skierowany do różnych odbiorców:

„Sztuka MÓWi” - Anna Bratek - miejsce realizacji – Park Miejski przy PKP, data 31.07.
II Festiwal historii i ognia w Oławie - Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych w Opolu, filia w Brzegu, miejsce realizacji: Rynek Miejski i Tereny Zielone przy Ośrodku Kultury, data 13-14.08.
"Music of Buena Vista. Koncert w przestrzeni miejskiej"  - Fundacja Angelus (V Records) - miejsce realizacji: Tereny Zielone przy Ośrodku Kultury, data 15.08.
„Hip Hop Reunion vol. 2” - 2 Face Events Kamil Kaczmarek; miejsce realizacji – Park Miejski obok PKP, data 28.08.
1. „Sztuka MÓWi” - kwota dofinansowania: 9.000 zł brutto. Interdyscyplinarne wydarzenie polegające na ukazaniu siły wynikającej z połączenia i przenikania się dziedzin sztuki. Podczas autorskiego koncertu MÓW (jazz pop) na scenie oprócz muzyków pojawią się reprezentanci innych artystycznych profesji: aktorzy, tancerka i choreografka, autorka tekstów itp. aby zaprezentować swoją sztukę w kontekście granej na żywo muzyki. Słowem, na scenie pojawi się miks osobowości i miks sztuk. Po koncercie wszyscy wykonawcy będą do dyspozycji uczestników. Jeśli ktoś będzie chciał porozmawiać o muzyce, tańcu, aktorstwie, filmie czy sztuce opowiadania, będzie to możliwe. Zapraszamy na prawdziwe święto Sztuki!
2. II Festiwal historii i ognia w Oławie - kwota dofinansowania: 6.000 zł brutto
Druga edycja imprezy, która w ubiegłym roku cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. W dniu 13 sierpnia w godzinach wieczornych zapraszamy na oławski rynek, by podziwiać widowiskowe show Teatru Ognia WIWERN. Następnego dnia przeniesiemy się w miejscu i czasie: na Tereny Zielone Ośrodka Kultury, gdzie czeka nas Piknik średniowieczny. Tym razem zlokalizowany bliżej centrum, co ułatwi mieszkańcom wygodne dotarcie do obozowiska. W ramach wystaw zaprezentowane zostaną tablice i banery edukacyjne, repliki uzbrojenia średniowiecznego oraz repliki strojów historycznych eksponowane na manekinach wystawienniczych. W obozie nie zabraknie także muzyki dawnej oraz atrakcji prowadzonych przez rekonstruktorów historii. W programie przewidziano również turniej łuczniczy, w tym roku rozszerzony o nowe konkurencje i nagrody dla uczestników!
3. "Music of Buena Vista. Koncert w przestrzeni miejskiej" - kwota dofinansowania: 6.000 zł brutto
 Koncert w wykonaniu zespołu Cuban Latin Jazz, założonego przez rodowitego Kubańczyka - Rolanda Abreu, nada letniej aurze południowego smaczku. Występowi kwartetu towarzyszyć będzie kubański, rytmiczny i melodyjny wokal Yaremi Kordos (Alfonso). Zapraszamy na maestrię muzyczną, rozrywkę z najwyższej półki, która ma szeroki zasięg i dociera do osób dorosłych, seniorów, dzieci i młodzieży. Niezależnie od wieku, przy tej muzyce każdy może uruchomić swoje ciało!
4. „Hip Hop Reunion vol. 2” - kwota dofinansowania: 9.000 zł brutto
 Druga edycja imprezy kierowanej do miłośników kultury Hip Hop tym razem odbędzie się w Parku Miejskim przy dworcu PKP. Od wczesnych godzin popołudniowych zapraszamy na DJ-skie sety połączone z warsztatami, pokazy i warsztaty graffiti, tańca Breakdance (także z warsztatami) oraz produkcji muzycznej. Od godz. 20:00 zapraszamy na koncerty – na scenie wystąpią lokalni hip-hopowi artyści. Hip-Hop Reunion vol. 2 będzie dla młodzieży idealnym zwieńczeniem lata.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe