Ciało chłopca wyciągnięto z rzeki. Poszukiwania zakończone

  • 12.07.2021, 13:48 (aktualizacja 12.07.2021, 14:15)
  • TuOlawa (AH)
Ciało chłopca wyciągnięto z rzeki. Poszukiwania zakończone Zdjęcie zrobione podczas niedzielnych poszukiwań. W poniedziałek około 13.00 znaleziono ciało 16-latka
Jak informuje policja około godz. 13.00 znaleziono ciało nastolatka. Dziś rano komendant informował, że do poszukiwań używany jest profesjonalny, wart 300 tys. złotych sonar. To pomogło w zlokalizowaniu ciała 16-latka, który w sobotę wszedł do Odry i porwał go nurt. Komendant oławskiej policji apeluje do rodziców, aby koniecznie rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Ta tragedia powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy chcą się kąpać w niestrzeżonych miejscach...

Ciało chłopca znaleziono około 300-metrów od miejsca, w którym wszedł do wody... W tej chwili trwają czynności z udziałem prokuratora. Przypomnijmy, że w akcję ratowniczą i poszukiwawczą od soboty zaangażowani byli policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, woprowcy i ratownicy z oławskiego stowarzyszenia ratowniczego. Dziś od godz. 9.00 rozpoczęto kolejny dzień poszukiwań. 4 osoby z wodnej służby ratowniczej dysponowały dwiema łodziami, wśród tych osób był płetwonurek. Kilku płetwonurków było zaangażowanych od pierwszego dnia akcji. Podczas poszukiwań od początku używany był również profesjonalny sprzęt m.in. sonar. Wykorzystywany był również dron. - Dzisiaj akcja była prowadzona na odcinku od 100 do 300 metrów od miejsca zdarzenia - mówi podinsp. Alicja Jędo. - W akcji uczestniczyły m.in. wodne służby ratownicze z Wrocławia, które dysponują sonarami za 300 tys. złotych, to bardzo porządny sprzęt - dodaje nadkom. komendant Artur Dobrowolski. - Wczoraj prześwietlono całe dno w tym rejonie, zauważano obiekt, który mógł przypominać ciało, dlatego od rana bardzo dokładnie sprawdzaliśmy ten odcinek. To bardzo duża akcja, w którą zaangażowano bardzo duże siły.

Niestety około godziny 13.00 potwierdził się najgorszy scenariusz....

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gocha że Zwierzyńca
Gocha że Zwierzyńca 12.07.2021, 14:29
Z naciskiem na 300tys. zł.

..... Co mnie obchodzi ile kosztował ten sprzęt
Jasiu
Jasiu 13.07.2021, 07:56
Ale z VATem?
Kate
Kate 12.07.2021, 14:23
Mlodość jest bardzo krucha. Odważna, pelna energii i zycia ale połączona z brakiem rozsadku czesto krotka i tragiczna. Nam rodzicom tak trudno ją utrzmać w ryzach. Mlodzi wyrywają się spod naszych ostrzezen i rad. Pelni nieprzewidywalnych pomysłów.
Starsza i już rozważna
Starsza i już rozważna 12.07.2021, 16:43
Bardzo trafna uwaga.Żeby też młodzi uważnie przeczytali i pomyśleli,chociaż nie każdy młody człowiek jest nieroztropny.

Pozostałe