Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 03:20
Reklama Marek Szponar
Reklama
Reklama
News will be here

Jak pomóc dziecku dojść do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku?

Choć dbamy o swoje pociechy i staramy się je uchronić przed różnymi nieprzyjemnymi zdarzeniami, to i tak nie zawsze udaje się to nam w stu procentach. Choroba czy wypadek, którego efektem jest uszczerbek na zdrowiu, są sytuacjami, które dotykają także nasze dzieci. W tych trudnych chwilach bardzo pomocne okazuje się ubezpieczenie na życie, które wykupione zostało dla młodego człowieka przez jego opiekuna. W jaki sposób może ono ułatwić ten trudny czas?

Ubezpieczenie na życie – co o tym sądzimy?

Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na zlecenie UNIQA Polska, 60 proc. rodziców deklaruje, że ubezpiecza swoje dziecko. Z tego 59 proc., czyli większość, zaznaczyło, że korzysta z ubezpieczenia, które zaoferowane zostało w przedszkolu lub szkole. Pozostali wskazali, że bazują na umowach dodatkowych własnego ubezpieczenia na życie (24 proc.), lub tych w ramach grupowego ubezpieczenia pracowniczego (24 proc.). Oprócz tego, aż 21 proc. zapytanych rodziców wskazało indywidualne ubezpieczenie dedykowane dla dziecka.[1] Polisa na życie dla młodych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Świadomość różnych zagrożeń skłania do wykupienia dodatkowej ochrony dla swojej pociechy. Nierzadko w podjęciu takiej decyzji pomocna jest również wiedza o środkach pomocy, jakie można uzyskać. Co dokładnie zapewnia ubezpieczyciel?

Przezorny zawsze ubezpieczony

Ankietowani zapytani zostali także o to, czego najbardziej oczekują od ubezpieczenia? Jak się okazało, ponad połowie (60 proc.) zależy na wypłacie pieniędzy pozwalających na leczenie dziecka w sytuacji choroby lub wypadku. Na drugim miejscu znalazło się wsparcie na start dziecka w dorosłe życie (18 proc.). Dalej było pośrednictwo w organizacji wizyty lekarskiej i leczenia (11 proc.) oraz pomoc w nauce lub opiece, jeśli dziecko zachoruje (8 proc.).[2] Ochrona dziecka ma miejsce wtedy, kiedy młody człowiek będzie musiał przejść trudną operację chirurgiczną, lub gdy konieczny będzie jego pobyt w szpitalu. Wtedy, kiedy jego stan zdrowia ulegnie pogorszeniu. Ubezpieczyciele, między innymi firma Uniqa, zapewniają wówczas potrzebne świadczenia medyczne, takie jak dostęp do diagnostyki, lekarzy specjalistów, czy rehabilitacji. Co więcej, można też liczyć na wsparcie assistance, zaliczają się tu między innymi korepetycje dziecka. To szczególnie ważna pomoc wtedy, kiedy nie może ono uczęszczać na zajęcia szkolne. Poza tym pewnym odciążeniem dla rodziców są świadczenia lekowe. Warto przeanalizować korzyści płynące z tego rozwiązania. Wykupienie dodatkowej ochrony to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. [1]https://media.uniqa.pl/informacje-prasowe/press/400074/beztroskie-dziecko-z-uniqa [2]https://media.uniqa.pl/informacje-prasowe/press/400074/beztroskie-dziecko-z-uniqa
(tekst sponsorowany)
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Katarzyna 10.01.2019 13:29
Rodzice bardzo często wybierają grupowe ubezpieczenie proponowane przez szkołę, nie zdając sobie sprawy, że jego zakres ochrony jest bardzo wąski, a suma ubezpieczenia niska. Dopiero kiedy po wypadku dziecko dostaje 200 zł świadczenia, rodzice zaczynają się interesować, co właściwie kupili. Warto więc już wcześniej sprawdzić oferty indywidualnych ubezpieczeń i znaleźć coś odpowiedniego dla naszej pociechy. Na stronie porównywarki Ubea można znaleźć ranking takich ubezpieczeń na życie dla dziecka.

ReklamaOdszkodowania
KOMENTARZE
Autor komentarza: PrzyjacielTreść komentarza: Taki Brezden Dobry to proszę o oglądnięcie sesji i posłuchać jak nasyłał Policję na Pracowników wychował sobie mobera żenada a nie starosta wstydu niema za grosz podziękujemy już za takie rządy BrezdeniaData dodania komentarza: 28.03.2024, 21:41Źródło komentarza: Za co odwołano dyrektora szkoły specjalnej?Autor komentarza: CiekawskiTreść komentarza: Oj Panie , Pani Nieogarnięty, tu już pojechałeś w świat fantazji. Akurat dobrze wiem, że Pan Kraczek nic nie miał wspólnego z założeniem WDO.I kto tu bajki opowiada?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 21:29Źródło komentarza: Czas przywrócić miasto mieszkańcomAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Czy planuje Pan/Pani przywrócić świąteczną pomoc w Jelczu-Laskowicach?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 21:14Źródło komentarza: Debata w J-L. Zbieramy pytania do kandydatówAutor komentarza: OloTreść komentarza: W jaki sposób bije na głowę?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 20:04Źródło komentarza: Dewerenda: - Czas, by gminą Oława zarządzała kobietaAutor komentarza: Mieszkaniec GodzikowicTreść komentarza: Wypowiada sie o wykształceniu osoba po zawodówce i to zaocznie 😅Data dodania komentarza: 28.03.2024, 20:00Źródło komentarza: Dewerenda: - Czas, by gminą Oława zarządzała kobietaAutor komentarza: NieogarnietyTreść komentarza: Pokazujcie i wyśmiewajcie, ale pierw sprawdźcie powiazania rodzinne. Żeby nie było kichy. np Jasińscy to nie rodzinaData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:27Źródło komentarza: OŁAWA Nowe rondo oficjalnie otwarte
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama