Zatrzymali 3,5 tys. praw jazdy, namierzyli 41 tys. jeżdżących za szybko!

  • 17.07.2021, 09:19 (aktualizacja 17.07.2021, 09:35)
  • Źródło: dolnośląska policja
Zatrzymali 3,5 tys. praw jazdy, namierzyli 41 tys. jeżdżących za szybko!
Grupa "SPEED" ma dwa lata. Policjanci walczą z piratami drogowymi

W lipcu 2019 roku na dolnośląskich drogach pojawiło się kolejne „narzędzie” skierowane przeciwko piratom drogowym, którzy swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Efekty pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład zespołu "SPEED" to ponad 55 tysięcy skontrolowanych pojazdów i ujawnionych wykroczeń, a także prawie 3,5 tys. kierowców, którzy za rażące naruszenia przepisów musieli pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych to szczególnie niebezpieczne wykroczenia, które mają niezwykle istotny wpływ na ryzyko zaistnienia zdarzeń drogowych. Zwłaszcza prędkość to kluczowy czynnik mający decydujące znaczenie również dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników wypadków drogowych. - W celu eliminowania tych negatywnych zjawisk z dolnośląskich dróg, dwa lata temu do życia powołana została grupa SPEED złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do walki z piratami drogowymi - informuje Zespół Prawsowy Komendy Wojewódzkiej. - Od momentu jej powołania funkcjonariusze skontrolowali ponad 55 tysięcy pojazdów, namierzyli blisko 41 tysięcy kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Prawie 3,5 tysiąca z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze stwierdzili ponad 15 tysięcy innych wykroczeń popełnionych przez kierowców. W trakcie działań nałożono prawie 49 tysięcy mandatów karnych, a w 675 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali również blisko 3,5 tysiąca dowodów rejestracyjnych. Wszystko po to, aby poprzez eliminowanie wszelkich przejawów drogowej agresji i niebezpiecznych zachowań, a także eliminowanie z ruchu pojazdów charakteryzujących się złym stanem technicznym, na dolnośląskich drogach było bezpieczniej.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którymi wszyscy jesteśmy, zależy w głównej mierze od nas samych. Stosując się do obowiązujących przepisów, zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar, które w tych wypadkach tracą życie.

Natomiast każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka specjalistów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Źródło: dolnośląska policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
V
V 17.07.2021, 20:26
Zamiast mandatów, chłosta.
szofer
szofer 17.07.2021, 11:33
Najwięcej debili jeżdzi w powiecie oławskim , szoszony z lewymi prawkami , nawaleni , skoksowani droga Jelcz-Oława to horror ale Policji nie widać . Pisac w mediach mozna full max a debili sie smieją !!!

Pozostałe