Pogotowie nie w prosektorium, tylko w budynku PKS?

  • 21.07.2021, 09:45
  • (tk)
Pogotowie nie w prosektorium, tylko w budynku PKS?
Nowe informacje w sprawie oławskiej podstacji Pogotowia Ratunkowego

Po wczorajszej konferencji burmistrza Tomasza Frischmanna skontaktował się z nami Witold Niemirowski. - Zarząd powiatu stoi na stanowisku, że pogotowie pozostanie w Oławie - powiedział. - Nie chcemy dopuścić do sytuacji, by było inaczej. Cieszy nas deklaracja burmistrza i innych samorządowców, że chcą pomóc w przystosowaniu pomieszczeń, choć - co warte podkreślenia - nie jest to zadanie własne samorządu lokalnego. Zależy nam, więc działamy. Przed nami wizja w biurowcu PKS. Chcemy zaproponować tymczasowe rozwiązanie, by to właśnie tam Pogotowie Ratunkowe mogło się przenieść. Jednocześnie pracujemy nad rozwiązaniem docelowym, by wspólnie z województwem na terenie byłej straży pożarnej wybudować nowy oddział.

Niemirowski potwierdził też, że Starostwo Powiatowe było gotowe do remontu pomieszczeń przy prosektorium, ale dyrekcja PR we Wrocławiu nie chciała przyjąć tej opcji. W piśmie, które przesłało PR do Starostwa, czytamy: - Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu uważa, że stacjonowanie zespołów ratownictwa medycznego, wykonujących zadania zgodnie z Wojewódzkim Planem Systemu PRM, w budynku prosektury może być uciążliwe dla pracowników, w tym ratowników medycznych i niezależnie od poglądu, negatywne w odbiorze wizerunkowym, a przede wszystkim społecznym.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że ratownicy, w przeciwieństwie do dyrekcji, nie mieli z tym problemu.

Więcej szczegółów - w papierowym wydaniu "GP-WO".

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 22.07.2021, 13:39
Aga ziejąca nienawiścią do burmistrza i starosty to pracuje gdzieś?Skąd ma tyle czasu na komentowanie wszystkiego?bo chyba nie siedzi na komentarzach w godzinach pracy nawet.Trzeba się tym tez zainteresować.Kobita ośmiesza się ale tego chyba nie widzi.Czy nie lepiej poświęcić czas dla rodziny.Ma rodzinę?Skąd w niej tyle zlych uczuć?Pierwszy raz spotykam się z kobietą co tyle czasu i złej energii wydala w komentarzach.
maciek
maciek 23.07.2021, 07:33
nie każdy jest wiecznie niezadowolonym klakierem, którego jedyną aspiracją jest "chwalenie" swego mocodawcy, niektórzy odnieśli w życiu sukces i mogą poświęcać czas na komentowanie i ocenianie nieudolności władzy
Adam
Adam 23.07.2021, 10:40
No tak bo każdy chwalący to klakier pracujący po znajomości w urzędzie a każdy krytyk burmistrza to człowiek mający szerokie horyzonty myślowe, którego inteligencję mierzy się tym, ile negatywnych kometarzy napisze na temat burmistrza. Czy ty człowieku masz za grosz rozumu że tak generalizujesz i stawiasz każdego, kto chwali burmistrza od razu w gronie jego urzędników.
Gdyby tak było, to nie wygrałby dwukrotnie nad drugim kandydatem PIS. A miał ponad 2 razy więcej
Zawiedziona
Zawiedziona 22.07.2021, 11:33
Naczelną wartością psychologa jest dobro drugiego człowieka. Administrowanie grupą w komentarzach której tyle jest agresji ,wulgaryzmów i nienawiści to stawianie niestety wszystkich innych psycholów w dziwnej sytuacji, bo to grozi utratą zaufania do psychologa, który zamiast naprawiać psychikę ludzi to angażuje się w prowadzenie tej pełnej nienawiści grupy.Jak później się dziwić,że dzieje się tyle zła dookola.Jak taki przyklad daje ta pani?Wstyd!Wstyd!Wstyd!
Stop agresji na myy ulawianie
Stop agresji na myy ulawianie 22.07.2021, 10:11
Psycholog administatorem grupy na fb w której pelno treści przemocowych ,wulgaryzmów i braku szacunku do drugiej osoby?Gdzie zgłosić ten fakt,bo to niedopuszczalne.
Pacjent
Pacjent 22.07.2021, 08:13
Kabaretu ciąg dalszy. Panie Niemirowski proszę powiedzieć kto wyraził zgodę na usunięcie pogotowia z terenu szpitala? Popieraliście tą decyzję Dyrektora Szpitala. Stworzyliście poważny problem. Powiatem rządzi koalicja Burmistrza Oławy z PIS. Więc nie odgrywajcie zatroskanych tylko naprawiajcie swoje błędy
WN
WN 22.07.2021, 09:59
Tylko że ten kabaret sami w Platformie wymyślili kilka lat temu gdy zarządzili rozdzielenie pogotowia ratunkowego od szpitali na dwie osobne jednostki.
To samo zrobili z PKP, dziś kto inny zarządza dworcami, kto inny torami i jeszcze kilka innych spółek. Więc do kogo pretensje?
PogoFUN
PogoFUN 21.07.2021, 21:55
Myśle że duzo zależy od Kierownika Podstacji-na Rocha sa budynki, ich adapatacja od lat powinna mieć miejsce a nie liczenie na łaskę kogokolwiek-PR musi i powinno być blisko mieszkańców Olawy i okolic bo zanim przyjedzie zespół z Wroclawia to faktycznie juz tylko prostektorium się przyda -walczmy o karetki w Oławie-nie o łaskę dyspozytora z Wroclawia.
enigma
enigma 21.07.2021, 21:43
a wybory to zadanie własne powiatu? moze czas na nowych !!
Stop przemocy
Stop przemocy 21.07.2021, 15:14
I po strajku.A te agresywne niektóre osoby z myy olawianie to jak najdalej od dziś niech będą ode mnie. Za te swoje komentarze, wulgaryzmy to piwinni odpowiedzieć przed sądem. Z ich wypowiedzi wypływa brak szacunku dla bliźniego.
Staszek
Staszek 21.07.2021, 10:11
RAJU !!! -. A w budynku po dawnych garażach - (warsztatach) pogotowialnych przy ulicy 3 maja?
Same centum i na swoim!!!
Rysiu...jako kierownik wskaż ta lokalizaje .
Albo remont ( choc to chyba głupi pomysł) albo lepiej! niech cos nowego tam wybuduje powat ! Miesiąc roboty i mamy prawdziwą stacje pogotowia !!!

Pozostałe