Czy to naprawdę przeszkadza mieszczuchom?

  • 27.07.2021, 19:53
  • TuOlawa JK
Czy to naprawdę przeszkadza mieszczuchom?
Smród obornika, odgłosy zwierząt, hałas maszyn polowych, żniwa nocą. - Nie zgłaszaj tego Policji, to normalne na wsi - apelują rolnicy, a post udostępniany jest w całej sieci

Na list, sygnowany przez Wielkopolską Izbę Rolniczą, można trafić przypadkowo przez media społecznościowe. Autorzy apelują do mieszczuchów i do tych, którzy  niedawno zamieszkali na wsi, aby nie reagowali gwałtownie na to, co zastali, czyli specyficzną wiejską aurę. 

- Przeniosłeś się z miasta na wieś, zaakceptuj jej specyfikę - apelują. - Zbiór plonów odbywa się często w godzinach nocnych, z uwagi na możliwość wystąpienia deszczu lub gradu, co zniszczyłoby całoroczną pracę rolnika.  Z ziaren zbóż, które zbiera rolnik za twoim płotem, będą bułki i chleb, które jadasz na śniadanie.

Czy naprawdę mieszkańcom wsi, którzy nie zajmują się rolnictwem trzeba takie rzeczy tłumaczyć?

Cały tekst apelu niżej na zdjęciu:

 

 

 

TuOlawa JK

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wilk
wilk 28.07.2021, 22:29
Kurcze tych ludzi już naprawdę powaliło wszystko przeszkadza najgorsi są z tak zwanej pseudo elity którzy wyjeżdżają na wieś i myślą że od razu będą rządzić i ustawiać wszystkich pod siebie oni nawet potrafią latać do sądów bo pies szczeka a kogut pieje z samego rana szkoda gadać
cześ
cześ 28.07.2021, 10:04
Jaki chleb i bułki jak to jest z biedronki tak jak mleko :D
miastowy
miastowy 28.07.2021, 09:30
Mocno naciągane.
Gdzie tam teraz na wsi gnój śmierdzi?
...... chyba , że na Podlasiu
SpecjalistaOdWszystkiego
SpecjalistaOdWszystkiego 28.07.2021, 11:16
Śmierdzi. Ale nie gnój, tylko jakieś odpady poprodukcyjne.
xawi
xawi 27.07.2021, 22:13
po 1 jak sie przeniosłeś z miasta na wieś zrozum że wieś wraz z wszystkimi swoimi urokami niedogodnościami byla tu pierwsza
po 2 jak sie nie podoba zawsze można wrócić do miasta pełnego spalin i sąsiadów zaglądających do obiadowego talerza
Mieszczuch
Mieszczuch 28.07.2021, 07:40
po 4 jak nie umiesz dostosować się do zasad panujących na drogach publicznych, to z nich nie korzystaj. Jezdzij sobie drogami polnymi i nie stwarzaj realnego zagrożenia dla innych.
SpecjalistaOdWszystkiego
SpecjalistaOdWszystkiego 28.07.2021, 07:23
po 3 jak przerobiłeś pole na działki dla dewelopera, by sprzedawał mini-domki w cichcej i spokojnej okolicy, to się teraz nie dziw, że komuś Twoje zachowanie może przeszkadzać.

Pozostałe