Operacja zaćmy Wrocław – jak się przygotować do zabiegu?

 • 28.07.2021, 11:58
 • tuOlawa BS
Operacja zaćmy Wrocław – jak się przygotować do zabiegu?
Zaćma, nazywana również kataraktą, według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest najczęstszą przyczyną uleczalnej ślepoty. Nowoczesna medycyna oferuje skuteczną i szybką operację zaćmy. Wrocław to miasto, które proponuje profesjonalną pomoc doświadczonych okulistów – sprawdź, jak przygotować się do zabiegu i jakie warunki należy spełniać.

Operacja zaćmy Wrocław – wskazania i przeciwwskazania

Zaćma jest chorobą degeneracyjną oczu, która polega na postępującej utracie zdolności prawidłowego widzenia. Soczewka oka mętnieje, w wyniku czego dochodzi do zaburzeń przemiany materii i utraty przejrzystości. Najbardziej powszechnym rodzajem katarakty jest zaćma starcza – pojawiająca się po 50 roku życia. Ale schorzenie to może również dotykać młodsze osoby lub mieć charakter wrodzony.

Obecnie jedynym skutecznym sposobem zwalczania katarakty jest operacja chirurgiczna. Warto podkreślić, że zabieg ten charakteryzuje niski stopień skomplikowania i może zostać przeprowadzony w różnych stadiach choroby. Jakie objawy są wskazaniem do wizyty u okulisty?

 • zwiększona wrażliwość na światło,
 • określanie jasnych kolorów jako ciemne,
 • niewyraźne widzenie, którego nie można skorygować szkłami korekcyjnymi,
 • interpretowanie kolorów jako mniej żywe i wyraziste,
 • poprawione widzenie o zmierzchu lub przy zachmurzonym niebie,
 • zaburzenia orientacji przestrzennej, a w konsekwencji koordynacji ruchów.

Wśród przeciwwskazań do operacji zaćmy należy wymienić:

 • niektóre towarzyszące schorzenia oka,
 • odwarstwienie siatkówki,
 • aktywny stan zapalny,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • jaskra,
 • opadanie powiek.

Na czym polega operacja zaćmy? Wrocław dysponuje nowoczesnymi metodami

Przed zabiegiem lekarz specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, który pozwala na wykluczenie chorób współistniejących, a także przeprowadza pełne badanie okulistyczne, następnie chory otrzymuje kwalifikację do operacji zaćmy. Wrocław to miasto, w którym powszechnie wykonuje się zabieg laserowy. Trwa on zaledwie kilkanaście minut i polega na usunięciu zmętniałej soczewki, a następnie zastąpienia jej sztuczną soczewką.

Warto podkreślić, że operacja zaćmy jest wykonywana przy zachowaniu pełnej świadomości pacjenta. Może on wrócić do domu w kilkanaście minut po zabiegu, a w drugiej dobie po operacji powinien zgłosić się na badanie kontrolne.

Chcesz zapisać się na operację zaćmy? Wrocław oferuje profesjonalną pomoc

Właściwe przygotowanie pacjenta do zabiegu i profesjonalna opieka medyczna to nieodzowne elementy skutecznej terapii, która doprowadzi do odzyskania pełnej sprawności. Po pomoc warto zgłosić się do doświadczonego i godnego zaufania lekarza okulisty. Warunki te spełnia kadra pracująca we Wrocławskim Centrum Okulistycznym. Potrzebujesz operacji zaćmy? Wrocław udostępnia możliwość leczenia w nowoczesnej placówce – wejdź na stronę https://wco.com.pl/korekcja-wzroku/zacma/ i umów się na pierwszą konsultację.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe