Dzendzeluk i Szczepanik - skuteczne nocne marki

  • 28.07.2021, 12:05
  • (Graro)
Dzendzeluk i Szczepanik - skuteczne nocne marki
Koło PZW nr 6 w J-L zorganizowało z 3 na 4 lipca pierwsze nocne zawody gruntowe

Areną zmagań była Odra od Łachy Jeleckiej w stronę Ratowic. Do rywalizacji przystąpiły 24 dwuosobowe drużyny. Konkurs trwał od godziny 19.00 do 8.00 rano

W rywalizacji gruntowej łowi się na feedery lub pickery, z drgającą szczytówką. Nośnikiem zanęty jest koszyczek zanętowy lub sprężyna. Jako przynętę stosuje się: pinkę, białego i czerwonego robaka, dendrobenę, rosówkę, pijawkę lub kukurydzę, pszenicę, pelet, kulki proteinowe itp. Obecnie gruntówka jest najbardziej efektywna w połowie średnich i dużych ryb, szczególnie na większych dystansach, nie wyłączając łowisk z płynącą wodą. Efektywność wynika z idealnego zanęcenia miejsca, gdzie jest haczyk z przynętą, bez względu na odległość łowienia i typ łowiska.

W czasie trzynastogodzinnego maratonu w Ratowicach złowiono ponad 50 kg ryb, głównie  krąpi, leszczy, płoci i okoni. Z relacji uczestników wynika, że ryba brała zmiennie.  

Zwyciężyła drużyna Piotr Dzendzeluk, Adrian Szczepanik, osiągając 10390  punktów. Drugie miejsce zajęli Leszek Banaszek, Tadeusz Zakręt  - 10340 pkt, a trzecie Eugeniusz Doliński, Mieczysław Cupiał  - 9990 pkt.

Na czwartej pozycji uplasował się duet Dariusz Ibowicz, Tadeusz Filipiak  - 6790  pkt, na piątej Zdzisław Wiecheć, Jarosław Stefaniszyn  - 6500  pkt a szóstej Krzysztof Woźniak, Arkadiusz Mirocki - 5.840 pkt.

Zawody sędziowali Janusz Bielawski i Dariusz Skaliński. Nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego wręczał prezes koła Dariusz Skaliński.

*

Zarząd Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie zaprasza swoich członków na zawody spławikowe, które odbędą się 1 sierpnia. Zbiórka i zapisy do godziny 6.30 nad kanałem żeglownym odry w Oławie naprzeciw elewatorów.

  *

Skarbnik Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie przyjmuje wpłaty we wt. i czw. w g.16-18, w sklepie wędkarskim koło dworca PKS. W pilnych sprawach kontakt tel. nr 609 68 22 07. W tym samym miejscu takie sprawy członków Koła nr 19 załatwia Agata Kieda. Skarbnik Koła PZW nr 90 "Rzemieślnik" dyżuruje w czw. w g.16-18 w siedzibie Koła przy ul 3 Maja 1A, lub pod tel. 501278041 w pozostałe dni.

 

 

(Graro)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe