Ciekawe fotki starej Oławy

  • 30.07.2021, 14:13
  • Źródło: Biblioteka Publiczna w Oławie-Izba Muzealna Ziemi Oławskiej
Ciekawe fotki starej Oławy Stefan Arczyński
Nie wszyscy wiedzą, że ten wybitny polski fotograf robił także zdjęcia Oławy
Dziś i jutro na profilu Biblioteka Publiczna w Oławie-Izba Muzealna Ziemi Oławskiej królować będą zdjęcia Oławy wykonane przez Stefana Arczyńskiego (ur. 31. lipca 1916 r.), jednego z najwybitniejszych polskich fotografów.
Stefan Arczyński urodził się w Essen w rodzinie emigrantów z Wielkopolski. Pierwsze zdjęcia robił podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 r. Po wojnie przyjął polskie obywatelstwo i osiedlił się w Kamiennej Górze, w 1950 r. zamieszkał we Wrocławiu. Stefan Arczyński uczył fotografii we Wrocławskim Towarzystwie Fotograficznym. Jego fotografie dokumentują odbudowę Wrocławia i Dolnego Śląska.
Wykonywał zdjęcia na okładki czasopism i do widokówek. Fotografował także sztukę. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.
Źródło: Biblioteka Publiczna w Oławie-Izba Muzealna Ziemi Oławskiej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jadwiga
Jadwiga 30.07.2021, 22:08
Rewelacja z tymi zdjęciami. Gratulacje. Świetny pomysł. Każdy może poznać historię miasta.

Pozostałe