Uciekali, że tylko się kurzyło. Brawo Policja!

  • 30.07.2021, 18:00 (aktualizacja 30.07.2021, 19:26)
  • TuOlawa JK
Uciekali, że tylko się kurzyło. Brawo Policja! Tylko się kurzyło. Tak uciekali kierowcy po ostrzeżeniu policjantow, że trzeba przeparkować źle postawione auta
Taki dzisiejszy widoczek znad jelczańskiego stawu. Zgodnie z zapowiedziami komendanta Komisariatu w Jelczu-Laskowicach, o czym mówił niedawno w naszej redakcji, policjanci skutecznie starają się odstraszyć niesfornych kierowców, parkujących nad stawem na zakazie

- Prosimy kierowców o przeparkowanie samochodów w miejsce do tego przeznaczone, bo stoją na zakazie parkowania - mniej więcej tak brzmiał komunikat z megafonu, po którym ruch zrobił się na plaży. I to raczej w jedną stronę. Panowie, bo to jednak głównie oni są kierowcami, gromadnie ruszyli do swoich pojazdów, by przeparkować auta kilkaset metrów bliżej, gdzie jest parking. Ktoś nawet musiał zacumować rowerem wodnym i powiedzieć do wnuczki, że musi wyskoczyć, bo trzeba przeparkować auto. Zupełnie, jakby nie mógł tego zrobić wcześniej i postępować zgodnie z przepisami.

Na razie policjanci tylko straszą, być może wkrótce w ruch pójdą mandaty. Może wreszcie nauczymy się szacunku dla prawa, dla funkcjonariuszy policji, dla innych obywateli, którzy niekoniecznie chcą odpoczywać w smrodzie spalin i "na parkingu".

TuOlawa JK

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 30.07.2021, 20:29
szacunku do prawa długo się nie nauczymy ....
Olgus
Olgus 30.07.2021, 20:15
Brawo jelczanscy policjanci!
adam
adam 30.07.2021, 18:48
Warto, żeby policja lub straż leśna w weekendy postali w okolicach drugiego stawu, bo tam jest dużo jeżdżących po lesie samochodów.
Marek
Marek 30.07.2021, 21:27
Straż leśna na pewno nie pracuje w niedziele. W sobotę chyba tez nie. Może się tu wypowie?
lesnik
lesnik 31.07.2021, 14:39
Pracuje, straż leśna ma nienormowany czas pracy
Marek
Marek 31.07.2021, 23:39
Czyżby? Ja wiosną w niedzielę dzwoniłem (bo jakiś głupek ciął krosem bez tłumika w głębokim lesie na pełnej pi**zie) i się dowiedziałem, że w niedziele nie pracuje. Coś się zmieniło?
Anonim
Anonim 01.08.2021, 11:43
Mogłeś się na niego zasadzić, tacy goście przeważnie leczą swoje kompleksy, słabych warunków fizycznych lub mikropenisa, impotencji, więc jak siadają na quada czują się takimi superfacetami. Ściągasz gościa z tego i nawet nie zająknie się. Nic ci nie zrobią, bo on łamał prawo i wpadł na ciebie jak jechałeś rowerem. Na drugi raz zastanowi się, jak wjedzie. To jedyny sposób najlepszy na debili na quadach w lesie. Normalny facet nie jeździ quadem w lesie.
Marek
Marek 01.08.2021, 15:39
Nie moja to broszka. Przecież utrzymuję z podatków odpowiednie służby. ;-) Poza tym, gdybym go uszkodził, poszedłby na obdukcję i zgrywał poszkodowanego. Jeszcze ciekawiej byłby, gdyby się okazał synalkiem jakiegoś lokalnego aparatczyka, funkcjonariusza czy innego watażki. Znam taki przypadek z Oławy.
Anonim
Anonim 01.08.2021, 22:18
Najpierw musiałby dotrzeć na tę obd, a najbliższa we Wrocławiu, więc nie tak prędko. A jak pojazd uszkodzony i bez telefonu to będzie miał ciężko. Przecież może uszkodzić sobie przez przypadek silnik, wyrzucić telefon do Odry też przez przypadek. Ilość złych zdarzeń może się namnożyć takiemu quadowcowi, biedny gość może nie zdążyć na tę obd, bo już może nie być mu potrzebna, przecież zagoi się, po tym jak go pokrzywa dotknęła.
Pamiętaj to są kolesie z kompleksami, przeważnie ci którzy nie mają sił, by przejechać 10 km rowerem, ręką można takiemu wytłumaczyć, gestami i argumentami, że tu nie wolno, powinien zrozumieć argumenty.
I jest słowo przeciw słowu, a leśnicy nie będą za tym, kto im przeszkadza w lesie szanować ich miejsca pracy. Na wszystko są sposoby. Co wie jak nazywasz się, gdzie mieszkasz. W lesie różne cuda zdarzają się. Łoś mu mógł wyjść na ścieżkę i go trącił łopatą, albo jakaś jeżyna podrapała. Smerfy to nawet by pomogli przy niejednym, w lesie to przecież tyle grzybów robaczywych, że takie grzyby robaczywki giną bez śladu i nikt ich nie odnajduje, bo wytrawny grzybiarz zbiera grzyby jadalne, a po śmieciach nie zostawia śladu. A jakby co, w ogóle to nie jeździsz po lesie, cały weekend śpisz po powrocie z pracy, nawet nie wiesz, że są jakieś lasy w pobliżu. Na rowerze ostatni raz jeździłeś jak miałeś 3 latka, a rower i kask kupiłeś, bo zamierzasz dopiero zacząć jeździć.
Nie zapomnij rękawiczek, kasku i maseczki, mogą przydać się, mamy pandemię, maseczkę należy nosić..
kierowca bombowca
kierowca bombowca 30.07.2021, 20:30
adam , ty kapusiu
Marek
Marek 31.07.2021, 23:42
Pilnuj się, bo staż leśna to bezpieczniejsza opcja dla ciebie.

Pozostałe