Pamiętali o bohaterach

  • 01.08.2021, 18:08
  • (tk)
Pamiętali o bohaterach fot. UMiG J-L
Punktualnie o godz. 17.00 wybrzmiały syreny. W ten sposób upamiętniono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Jelczu-Laskowicach

Odbyła się też krótka uroczystość. Uczestniczyli w niej burmistrz Bogdan Szczęśniak, wiceburmistrz Romuald Piórko, sekretarz Dariusz Koprowski, radna Weronika Kuszyk, wiceprzewodniczący RM Ireneusz Stachnio, radny Jacek Załubski, dyrektor Muzeum Myśli Narodowej oraz przedstawiciele lokalnych organizacji, takich jak: Strzeleckie Bractwo Kurkowe Grodu Jelcz-Laskowice, Związek Strzelecki "Strzelec" OSW, JS 3056 Jelcz-LaskowiceStowarzyszenie Patriotyczne Jednostka Sokołów137 Środowiskowa Drużyna Harcerska ,,Makalu".

 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Jelcza-Laskowic
Mieszkaniec Jelcza-Laskowic 02.08.2021, 15:44
W końcu ktoś pomyślał o ciekawych obchodach. Stowarzyszenie Patriotyczne zrobiło bardzo miła niespodziankę myślę,że nie tylko mi, ale także mieszkańca biorącym udział we wczorajszych obchodach. Można było przez chwilę poczuć klimat z Warszawy. Polecam ich profil na FB. Znajdują się tam ciekawe opisy wydarzeń, w których brali udział lub sami organizowali. Oby miasto wspierało ich inicjatywy i działalność. Ciekawe jest także informacja, która uzyskaliśmy od wiceprezesa stowarzyszenia, że współpracuje z ich stowarzyszeniem Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego. Ciekawe, dlaczego nikt w powiecie nie ma świadomości, że jest u nas w gminie takie miejsce ! Gdzie promocja?
Kończąc składamy gratulacje za wczorajsze obchody dla całego Stowarzyszenia. Oby jak najwięcej waszych działań w mieście i nie tylko. Pozdrawiam!

Pozostałe