Będą mogli łatwiej ratować

  • 02.08.2021, 11:44 (aktualizacja 02.08.2021, 11:47)
  • Źródło: PSP Oława
Będą mogli łatwiej ratować
W środę, 28 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Oławie Robert Misiewicz właściciel firmy Sky Boat przekazał egzemplarz nowej łodzi dla jelczańskich strażaków

W maju br. strażacy z jelczańskiej JRG, na prośbę lokalnej firmy Sky Boat z Domaniowa, testowali najnowszy projekt - łódź dedykowaną dla służb ratowniczych w tym m.in. dla strażaków, której konstrukcja opiera się na dotychczasowych doświadczeniach, z uwzględnieniem potrzeb ratowników.

Testowany egzemplarz uzyskał pozytywną ocenę. Łatwa obsługa, duża zwrotność i stabilność na wodzie płynącej (testowana na Odrze) stanowią niewątpliwie jej zalety. Ponadto, konstrukcja zapewnia dużo miejsca dla ratowników oraz umożliwia ułożenie deski ratowniczej z osobą poszkodowaną. Certyfikat i konstrukcja łodzi dają możliwość montażu silnika o mocy do 40 KM.

W środę, 28 lipca br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Oławie Pan Robert Misiewicz właściciel firmy Sky Boat przekazał egzemplarz nowej łodzi dla jelczańskich strażaków. To istotne wsparcie, gdyż użytkowany obecnie ponton ratowniczy, podczas niedawnych działań związanych z ratowaniem tonącego nastolatka uległ uszkodzeniu. Zastąpi go nowa łódź, tuż po doposażeniu w silnik, radiostację oraz wymaganą sygnalizację świetlną.

Dziękujemy za okazane wsparcie i wzmocnienie potencjału ratowniczego. Ostatnie dni pokazują, jak istotne jest przygotowanie sprzętowe do działań ratowniczych na rzekach i zbiornikach wodnych.

Źródło: PSP Oława

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe