Pierwsze zwycięstwo oławianina od wielu lat

  • 07.08.2021, 11:07
  • (kt)
Pierwsze zwycięstwo oławianina od wielu lat
18 lipca Oława gościła najlepszych spinningistów z wrocławskiego okręgu PZW. O puchar burmistrza rywalizowało 56 wędkarzy

Współorganizatorem było oławskie Koło Miejskie PZW nr 16.  Od kilku lat obowiązują nowe zasady zawodów okręgowych - wszystkie są rozgrywane na żywej rybie. Przed rozpoczęciem oławskiej rywalizacji losowano więc najpierw numery mat z przymiarem oraz kartą startową. Po złowieniu ryby, wędkarz układał ją na macie, wykonywał zdjęcie i wypuszczał zdobycz z powrotem do wody. Tak udokumentowany połów zaznaczał w karcie startowej, wpisując godzinę, gatunek ryby oraz jej długość. W zależności od gatunku, za miarową rybę łowcza otrzymywał określoną liczbę punktów, plus dodatkowe "oczka" za każdy centymetr powyżej wymiaru. Dla przykładu: szczupak to 750 pkt plus 50 za każdy centymetr ponad wymiar, a okoń to 50 pkt plus 20 "oczek" bonusu.

W ciągu siedmiu godzin złowiono 108 drapieżników - 6 boleni, 3 szczupaki, brzanę, 44 klenie, jazia i 53 okonie.  Zwyciężył Robert Pilśniak z Koła Miejskiego  PZW w Oławie - złowił sześćdziesięciocentymetrową brzanę, 3 klenie i 2 okonie, za co uzyskał 4260 pkt. Jest to pierwsze zwycięstwo oławianina od 2009 roku, kiedy to tryumfował zawodnik oławskiej "szesnastki" Tomasz Sendal. Drugie miejsce zajął Krzysztof Dmyszewicz z Malczyc, który złowił jazia i 7 kleni -szczupak,kończąc z wynikiem 3160 pkt; a trzecie Andrzej Lipiński z Koła "Krokodyl" we Wrocławiu - 2 bolenie i kleń, 2980 pkt. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Tadeusz Kuca Koło Bierutów - boleń i kleń, 2290 pkt oraz Henryk Kisiel  - 4 klenie i 3 okonie, 2290 pkt, i Tadeusz Sobotowicz  - 15 okoni, 2130 pkt - obaj z Koła Miejskiego nr 16 w Oławie. Pozostali wędkarze z naszego powiatu zajęli następujące miejsca: Stanisław Kądziołka- dziesiąte, Artur Erdt piętnaste, Maciej Ratajczak osiemnaste, Łukasz Wiśniewski trzydzieste pierwsze i Przemysław Cajler czterdzieste pierwsze.

Pierwsi trzej otrzymali puchary burmistrza Oławy, a sześciu uhonorowano dyplomami, które wręczali wiceburmistrz Andrzej Mikoda i prezes Okręgu PZW Andrzej Świętach. Sędziował Roman Olma w asyście Pawła Jasiorskiego.

Po trzech zawodach w tegorocznym GP Okręgu na prowadzeniu jest spinningista Koła Miejskiego PZW w Oławie Henryk Kisiel. 

*

Zarząd Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie zaprasza swoich członków na zawody spławikowe, które odbędą się 1 sierpnia. Zbiórka i zapisy do godziny 6.30 nad kanałem żeglownym odry w Oławie naprzeciw elewatorów.

  *

Skarbnik Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie przyjmuje wpłaty we wt. i czw. w g.16-18, w sklepie wędkarskim koło dworca PKS. W pilnych sprawach kontakt tel. nr 609 68 22 07W tym samym miejscu takie sprawy członków Koła nr 19 załatwia Agata Kieda. Skarbnik Koła PZW nr 90 "Rzemieślnik" dyżuruje w czw. w g.16-18 w siedzibie Koła przy ul 3 Maja 1A, lub pod tel. 501278041 w pozostałe dni.

(Graro)

 

(kt)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe