Średniowieczny festiwal. DZIŚ fire show!

  • 13.08.2021, 12:50 (aktualizacja 14.08.2021, 09:43)
  • TuOlawa (AH)
Średniowieczny festiwal. DZIŚ fire show!
OŁAWA. 13 i 14 sierpnia będzie się odbywał II Festiwal Historii i Ognia, organizowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych Wiwern. Wstęp wolny

To impreza w ramach minigrantów "Przestrzeń Kultury – Oława 2021", organizowanych przez Centrum Sztuki przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Oławie. W piątek 13 sierpnia o 21:30 CS zaprasza na oławski Rynek, gdzie odbędzie się pokaz fire show w wykonaniu artystów Teatru Ognia Wiwern. Artyści zaprezentują spektakl tańca z ogniem - żywiołu, który wzbudza respekt i podziw - przy akompaniamencie nastrojowej muzyki.  Natomiast w sobotę 14 sierpnia – na terenach zielonych przy ul. 11 Listopada 27, w godzinach 14:00-20:00 odbędzie się piknik średniowieczny z turniejem łuczniczym. - Podczas pikniku spędzimy czas w średniowiecznym obozowisku, przyjrzymy się wystawie replik strojów i oręża z epoki oraz zapoznamy ze zwyczajami średniowiecznego rycerstwa - mówią organizatorzy. - Będzie także okazja do wzięcia udziału w turnieju łuczniczym. W obozowisku nie zabraknie muzyki dawnej i atrakcji prowadzonych przez rekonstruktorów z Grupy Wiwern.

(kt)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe