"Źródełko życia" czyli pomysł na wycieczkę

  • 16.08.2021, 14:30
  • (tk)
 "Źródełko życia" czyli pomysł na wycieczkę fot. Dominika Opoń
Sulistrowiczki to wieś położona wśród bocznych lasów góry Ślęża. Mimo że to mała miejscowość, jest dobrze znana dzięki swojej głównej atrakcji - Studni Świętego Świerada, zwanej także "źródełkiem życia", w której możemy napić się prawdziwej źródlanej wody, podobno z właściwościami leczniczymi!

Mimo że Sulistrowiczki od Oławy są oddalone o około 50 km, jest to świetne miejsce na szybki, weekendowy wypad. Oprócz spróbowania źródlanej wody możemy pooddychać tam świeżym górskim powietrzem, a wydeptanymi przez turystów szlakami, idąc przez Rezerwat Przyrody Łąki Sulistrowickiej, dojdziemy nawet na szczyt góry Ślęża.

Byliście tam? Jeśli nie, to zachęcamy do odwiedzenia! Zarówno źródełka, jak i otaczającego go lasu. To jedno z najbliższych tego typu źródeł z wodą pitną w okolicach Oławy. Słyszeliście wcześniej o tej wodzie? Próbowaliście jej?

(tk)

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe