Miał 3,5 promila alkoholu i spowodował kolizję

  • 18.08.2021, 12:23
  • TuOlawa (AH)
Miał 3,5 promila alkoholu i spowodował kolizję
Podczas minionego weekendu oławscy mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 7 kierujących, którzy wsiedli "za kółko" w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą w tym niechlubnym rankingu, okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu, który w chwili zatrzymania miał w organizmie 3,5 promila alkoholu i w tym stanie spowodował kolizję drogową z kierowcą volkswagena

Podczas minionego weekendu, oławscy funkcjonariusze zatrzymali 7 kierujących w stanie nietrzeźwości . Rekordzista, 35-letni mieszkaniec powiatu oławskiego w chwili kontroli miał 3.5 promila alkoholu w organizmie. Tuż za nim "uplasował się" 31-letni mieszkaniec gminy Oława, który w chwili badania miał 2,75 promila alkoholu w organizmie.
Dwóch innych nietrzeźwych - jeden z Jelcza Laskowic, drugi z Owczar - kierowało swoimi autami mimo obowiązującego ich sądowego zakazu kierowania pojazdami. Oni muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 5. Wzmożone działania policji mają na celu wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się kierować autem „na podwójnym gazie”.
Policja przypomina !

- prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2
- prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe