Edukacja i zabawa, czyli gra terenowa

  • 23.08.2021, 12:36
  • (tk)
 Edukacja i zabawa, czyli gra terenowa fot. Krzysztof Szustka, Ewa Topolanek
21 sierpnia podczas pikniku wakacyjnego zainaugurowano quest "Znane i nieznane Miłocice"

Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób. Wszyscy, w małych lub większych, przeszli lub przejechali na rowerach trasą questu, czyli edukacyjnej gry terenowej. Zobaczyli ciekawe miejsca w Miłocicach i najbliższej okolicy, związane z historią wsi i regionu. Trasę questu można pokonać z pomocą bezpłatnej aplikacji "Questy - Wyprawy Odkrywców" lub karty, którą uczestnicy dostali na miejscu.

 Podczas pikniku zapewniono wsparcie techniczne aplikacji. Krzysztof Szustka pomagał przy zakładaniu kont, logowaniu znalezień, dodawaniu komentarzy i w przypadku innych wątpliwości. To jeden z autorów aplikacji "Questy - Wyprawy Odkrywców".

Ponieważ "Miłocice zmieniają klimat" w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty, podczas wydarzenia nie korzystano z plastikowych kubeczków, a dzieci ozdabiały farbami ceramiczne kubki, które będą wykorzystywane podczas kolejnych eventów.

Podczas pikniku o dobrą zabawę dla najmłodszych uczestników zadbała firma "Słonik - animacje". Piknik został zorganizowano przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Miłocice "Łączymy Pokolenia" ze środków programu "Przedsięwzięcia promujące ideę Odnowy Dolnośląskiej Wsi" oraz oraz gminy Jelcz-Laskowice.

 - Zapraszamy tych, którzy nie zdążyli na inaugurację do samodzielnego przejścia trasą questu - mówią organizatorzy. Ulotki są dostępne w bibliotece w Miłocicach oraz w Stowarzyszeniu. Można też iść z aplikacją mobilną.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe