Wybili otwór w ścianie i włamali się do hurtowni

  • 27.08.2021, 10:22 (aktualizacja 27.08.2021, 11:18)
  • TuOlawa (AH)
Wybili otwór w ścianie i włamali się do hurtowni
Kilkudniowa praca oławskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania trzech sprawców włamania do hurtowni BHP

Policjanci odzyskali też większość skradzionego mienia. W ręce oławskich policjantów wpadli dwaj 28-letni mieszkańcy gminy Oława oraz 39-letni mieszkaniec Oławy. Do włamania doszło w nocy z 18 na 19 sierpnia. - Sprawcy po uprzednim wybiciu otworu w ścianie budynku, gdzie znajdowała się hurtownia BHP, przedostali się do środka i zabrali pieniądze oraz inne przedmioty wartościowe - mówi st. asp. Wioletta Polerowicz. Mężczyźni, dzięki dobremu rozpoznaniu operacyjnemu zostali zatrzymani, a część skradzionego przez nich mienia została odzyskana. Mężczyźni byli już wcześniej znani policji. Jeden z nich działał w warunkach recydywy. Teraz o ich losie zadecyduje dąd. Dwóm z zatrzymanych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, trzeciemu nawet do 15 lat.   

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wicek
Wicek 27.08.2021, 18:46
Powinno pozwolić się właścicielowi wymierzyć sprawiedliwość. Przed śmiercią powinni jeszcze zamurować dziurę, pokryć koszty, a ich majątek powinien przejść na skarb państwa
Jeśli widzimy, że po raz kolejny recydywista popełnia przestępstwo, recydywiści wracają do swoich przestępczych nawyków to widać, że obecny system nie działa i należy wprowadzać twarde prawo dla przestępców. Po 5 latach wyjdzie i nadal będzie robił to samo. Pozna w więzieniu nowych kolegów i z nimi zaplanują nowy skok. Uda się to komuś zniszczą życie lub biznes, nie uda to dalej trafi do sanatorium. Przecież to państwo nie radzi sobie z przestępcami.

Pozostałe