Wędkarstwo. Rusza kampania wyborcza

  • 28.08.2021, 10:21
  • (tk)
Wędkarstwo. Rusza kampania wyborcza
Wybiorą władze kół, okręgów i zarządu głównego

Na stronie Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego na początku sierpnia ukazał się komunikat o zwołaniu w dniach 21-24 kwietnia 2022 roku XXXII Krajowego Zjazdu Delegatów PZW. Na mocy tego rozporządzenia od 1 września do 31 grudnia odbędą się Walne Zgromadzenia Sprawozdawczo Wyborcze w Kołach PZW. Natomiast  od 1 stycznia do 28 lutego 2022 roku będą miały miejsce Okręgowe Zjazdy Delegatów w Okręgach PZW.

Nie trzeba przypominać jak ważne jest to wydarzenie dla zrzeszonych w tym stowarzyszeniu, ponieważ na następne cztery lata zdecydują jak funkcjonować będą Koła, jaki kierunki obiorą Okręgi oraz jak zmieni się Związek dla przeciętnego jego członka.

Wybór władz Koła, czyli najmniejszej jednostki w strukturze PZW będzie miał wpływ na to, czy zostaną wybrani dobrzy gospodarze, zarządzający składkami z odpisu na Koła. Na co zostanie postawiany główny nacisk? Na organizację zawodów w różnych dyscyplinach wędkarskich, stawianie na przyszłość, czyli młodzież wstępującą w szeregi organizacji, jakie i gdzie trafią zarybienia, w jaki sposób będzie przebiegała opieka nad powierzonymi wodami, jak lokalnie będzie realizowana ochrona środowiska naturalnego oraz na ile przychylnie wędkarstwu będą władze samorządowe.

Wybór władz Okręgu realizowany jest poprzez wybór delegatów na Zjazd Okręgu. To z kolei na najbliższe cztery lata sprawi, na ile rybne będą nasze wody, jak będą chronione, jaki sport wędkarski będzie rozwijać się w Okręgu, jakie postulaty wędkarzy będą rozstrzygane pozytywnie. Jak będzie wyglądała współpraca z organizacjami proekologicznymi, władzami samorządowymi, instytucjami kontrolnymi (Policją, PSR,SSR, SL itp.) 

Przy wyborze delegatów należy wziąć pod uwagę dotychczasowe dokonania Okręgów, czy ich działania w pełni realizowały potrzeby wędkarzy oraz czy rola władz Okręgu była służebna dla wędkarzy, czy może na odwrót.  

Żeby cokolwiek móc zmienić w Związku, należy jak najliczniej uczestniczyć w Walnych Zgromadzeniach Sprawozdawczo Wyborczych w Kołach. Proponować do władz oraz na delegatów ludzi, którzy podejmą trud zmian, często idąc pod prąd dotychczasowym praktykom, będą miały wizję oraz upór w dążeniu do celu.

*

Zarząd Koła PZW nr 19 w Oławie zaprasza 28 sierpnia na zawody dzieci do lat 14 nad staw miejski w parku koło dworca PKP. Zbiórka i zapisy do godziny 8.00. Obecność rodzica lub opiekuna obowiązkowa.

 *

Zarząd Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie zaprasza swoich członków na zawody spinningowe, które odbędą się 29 sierpnia. Zbiórka i zapisy do godziny 5.45 przy stopniu wodnym w Lipkach.

***

Skarbnik Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie przyjmuje wpłaty we wt. i czw. w g.16-18, w sklepie wędkarskim koło dworca PKS. W pilnych sprawach kontakt tel. nr 609 68 22 07W tym samym miejscu takie sprawy członków Koła nr 19 załatwia Agata Kieda. Skarbnik Koła PZW nr 90 "Rzemieślnik" dyżuruje w czw. w g.16-18 w siedzibie Koła przy ul 3 Maja 1A, lub pod tel. 501278041 w pozostałe dni.

Najlepsi w zawodach federowych Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie: Tomasz Sukacz, Robert Zybała, Andrzej Świętach, Jakub Stadnik, Bartłomiej Suchodolski i Zbigniew Barnyk.

(Graro)

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe