Żegnaj Edwardzie

  • 01.09.2021, 10:11
  • TuOlawa (AH)
Żegnaj Edwardzie
W nocy z 31 sierpnia na 1 września odszedł nasz redakcyjny kolega Edward Bykowski.

Był z nami od początku, ponad 30 lat. Nie tylko współtworzył redakcję i gazetę. Był naszym Przyjacielem. Będzie nam go bardzo brakowało. 

Edward Bykowski to jeden z pierwszych mieszkańców powojennej Oławy, nestor dziennikarzy gazet lokalnych (redaktor naczelny "Głosu Jelcza" i redaktor "Wiadomości Oławskich"), współzałożyciel i wieloletni prezes oławskiego Stowarzyszenia Miłośników Kresów Wschodnich, także działacz sportowy, uhonorowany w 2015 roku z okazji jubileuszu 70-lecia polskiego sportu na Ziemi Oławskiej tytułem "Zasłużony dla Miasta Oławy".

Informację o pogrzebie przekażemy, gdy tylko otrzymamy ją od rodziny.  

- Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Edwarda Bykowskiego – urodzonego na Kresach II Rzeczpospolitej, jednego z pierwszych powojennych mieszkańców Oławy - czytamy na FB Miasta Oława. - Przez wiele lat był redaktorem naczelnym gazety zakładowej „Głos Jelcza”, a w latach 1990 – 2021 członkiem redakcji Gazety Powiatowej „Wiadomości Oławskie”. Był założycielem, a później honorowym członkiem stowarzyszenia Miłośników Kresów Wschodnich. Jako wieloletni prezes organizował spotkania środowiskowe integrujące Kresowian.
Edward Bykowski był zasłużony dla rozwoju sportu oławskiego. Pełnił funkcję sekretarza klubu „Moto-Jelcz” Oława. Pracował jako korespondent znanych czasopism sportowych, m.in. „Przeglądu Sportowego”. Wielu oławian zapamiętało Śp. Pana Edwarda jako spikera i komentatora różnych wydarzeń sportowych i miejskich.
W roku 2015 został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Oława”. W imieniu samorządu miasta Oławy składamy kondolencje oraz wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom, znajomym.
TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Józef
Józef 02.09.2021, 10:42
Niech spoczywa w spokoju.Kondolencje dla rodziny , wsółpracowników i przyjaciół
mieszkaniec oławy - emeryt
mieszkaniec oławy - emeryt 01.09.2021, 13:31
Dzień dobry. Niech odpoczywa w pokoju. Wyrazy współczucia dla rodziny, znajomych oraz całej redakcji WO. Pan Edward to historia tego miasta i tej lokalnej gazety. Bardzo szkoda, że niestety coraz mniej wśród nas, żywych zostaje ludzie od których TYLE możemy się uczyć. Cześć jego pamięci. Mieszkaniec Oławy - emeryt.

Pozostałe