Wyjątkowe warsztaty! Warto skorzystać

  • 01.09.2021, 10:58
  • Źródło: Centrum Sztuki w Oławie
Wyjątkowe warsztaty! Warto skorzystać
Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na niepowtarzalne wydarzenie warsztatowe - wypał ceramiki w technice Raku*

. Zajęcia będą trwały 2 weekendy, około 17 godzin pracy, która uwieńczona zostanie widowiskowym wypałem z przepięknymi efektami ceramicznymi. Warsztaty z wypałem w technice Raku to rarytas w tego typu zajęciach. To co powstaje na warsztatach jest oryginalne, niepowtarzalne i wyjątkowe . Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały . W pierwszym dniu warsztatów uczestnicy wykonają prace w glinie, które po wyschnięciu będą wypalone w piecu stacjonarnym na tzw. biskwit. Kolejny weekend (sobota) prace należy pokryć specjalnym szkliwem do wypału w technice Raku oraz wypalić w piecu na terenach zielonych Ośrodka Kultury (niedziela).

Termin zajęć:

18.09.2021 (sobota) 12.00 – 17.00 – prace w glinie

25.09.2021 (sobota) 12.00 – 16.00 – szkliwienie

26.09.2021 (niedziela) 10.30 – 18.00 – wypał Raku**

Warsztaty poprowadzi Kasia Bogucka (Melody of Ceramics) instruktorka zajęć ceramicznych odbywających się w ramach zajęć stałych w Centrum Sztuki.

Informacji o zajęciach (zapisy, opłaty) udziela Agnieszka Szuturma: 📧 [email protected], ☎️ 71 313 28 29, 📱 793-833-404

* RAKU to stara technika wypału zapoczątkowana w Japonii w XVI w. Naczynia lepione ręcznie były wypalane w niskich temperaturach, często bez użycia szkliw, wyjmowane z ognia i studzone w wodzie lub na powietrzu. Od tamtej pory technika ta jest już zmodyfikowana i naczynia można poddawać redukcji np. w trocinach co nadaje ceramice dodatkowe walory odymienia.

** Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu niedzielnych warsztatów (wypału w piecu) w przypadku niesprzyjającej aury, ponieważ wypał jest przeprowadzany na wolnym powietrzu w piecu gazowym.

Źródło: Centrum Sztuki w Oławie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe