Będą pomagać przy szkołach przez najbliższe dni

  • 02.09.2021, 12:05
  • Źródło: KPP w Oławie
Będą pomagać przy szkołach przez najbliższe dni
1 września funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oławie oraz Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach rozpoczęli działania kontrolno – prewencyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”

Ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczynają się z początkiem każdego roku szkolnego. Funkcjonariusze pionów prewencji oraz ruchu drogowego, wspomagani przez straż miejską, pełnią wzmożoną służbę w rejonie szkół i placówek oświatowych aby nadzorować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących, pieszych oraz rowerzystów. Policyjne patrole będą pojawiać się przy szkołach przez najbliższe dni. Funkcjonariusze będą nadzorować i pomagać najmłodszym bezpieczne przejść przez jezdnię oraz tłumaczyć jak zachować się na drodze. Ponadto będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem  w ruchu drogowym, w rejonach szkół i placówek oświatowych oraz na drogach prowadzących do szkół. Pamiętajmy jednak, że akcja adresowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli. To właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu. Każde nasze zachowanie jest naśladowane, dlatego drogi rodzicu pamiętaj o bezpieczeństwie swojego dziecka i swoim odpowiednim zachowaniem daj mu przykład, jak właściwie poruszać się po drodze. Warto przypomnieć, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej tylko dla pieszych).

Źródło: KPP w Oławie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe