Dwa światy, jedno serce

  • 04.09.2021, 14:36
  • (tk)
Dwa światy, jedno serce facebook.com/KSPetanqueOlawa
Klub KS Petanque Oława zrelacjonował za pośrednictwem swojego Facebooka dwa ostatnie turnieje

Są takie chwile w życiu człowieka, które nadają jego życiu smak, sens oraz powodują, że zaczyna, to często przeklinane w głębi swojej duszy życie, najzwyczajniej lubić. Przecież czy nie to właśnie chodzi, aby tę „chorobę przenoszoną drogą płciową” stwarzać, na ile się da, przynajmniej strawną. Taka idea przyświecała organizatorom dwóch turniejów, które odbyły się w miniony w weekend (28-29.08.2021) w Żarach oraz Iłowej.

W tym roku podczas Pucharu Kazka (single) KS Petanque Oława postawili na PRL. Odzew zawodników był niesamowity, bo większość odtworzyła ten okres w strojach z epoki. Pomysłowość przekroczyła granice wyobraźni. Przy okazji udzieliło się to także w zachowaniu uczestników, ich wzajemnej współpracy. Widać to było podczas gry, towarzyszących konkursach na znalezienie partnera czyli tajnego współpracownika, bieg w workach czy podczas ślubowania. Wszyscy pięknie wpisali się w klimat zakupowo - kolejkowy na kartki żywnościowe, a co bardziej majętni mogli nabyć bony towarowe i zaopatrzyć się w dobra luksusowe w sklepie Pewex. O dziwo mimo braku limitu czasowego 42 osoby z Leszna, Szczecina, Boguszowa Gorc, Wrocławia, Śremu i innych miast niezwykle sprawnie rozegrały 7 rund Bucholza, po których na czołowych miejscach znaleźli się Rafał Grzelczak (Sokół Wrocław) z kompletem wygranych a zaraz za nim Dariusz Przybylski (KSP Oława) oraz Andrzej Bochen (ŚKPP Buler Śrem). Każdy z uczestników turnieju otrzymał nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Żary a najlepsi stosowne ordery.

Drugi dzień to zupełny przeskok kulturowy. Drugi Puchar Dworski w Petanque o Złotą Strzałę Burmistrza Iłowej to przenosiny do przepięknego parku dworskiego (czasów karet i krynolin), na alejach którego rywalizowano w turnieju dubletów. Początek zmagań ogłosił pan Andrzej na trąbce, kapelmistrz lokalnej orkiestry. A potem przy pięknej pogodzie, szumie pałacowych rzeczek i fontann można było rozkoszować się grą. Do tego pyszne domowe pierogi, ciasta i bigos serwowany przez Iskierki z KGW z Konina Żagańskiego zaspokoiły gusta najbardziej wymagających. Wśród 27 dubletów nie zabrakło kilku miejscowych debiutantów, którzy już po turnieju obiecali kontynuację udziału w konkursie za rok. Zwyciężyli Kazimierz Jacak oraz Henryk Ziomek z Dębów Wałbrzyskich, drugie miejsce stało się udziałem Edwarda Kołodzińskiego (TS Liskowiak) i Arkadiusza Tomaszewskiego (KS Puenta Góra) a trzecie Roberta Balcerka i Piotra Adamczyka z JKP Jelonka z Jeleniej Góry.

Osobiście chciałbym bardzo serdecznie podziękować: Danucie Madej Burmistrzowi Żar oraz Olafowi Napiórkowskiemu zastępcy Burmistrza Żar, Pawłowi Lichtańskiemu Burmistrzowi Iłowej, Łukaszowi Matyjaskowi dyrektorowi Żarskiego Domu Kultury, Marii Żarskiej dyrektorowi Biblioteki Kultury w Iłowej, KGW „Iskierki” z Konina Żagańskiego, Rafałowi Jasińskiemu prezesowi KS Petanque Oława.

Osobne wyrazy wdzięczności i podziękowań kieruję do wszystkich uczestników obu turniejów. Stworzyliście rzecz niezwykłą, wypełniliście te dwa dni treścią, dla której warto dzwonić, pytać, załatwiać a potem jechać 1700 km po to aby wspólnie z Wami przeżyć te dwa światy, (PRL i Dworski – Wschodni i Zachodni) ale przy okazji zobaczyć za tym wszystkim jedno wielkie serce, które potrafi się wzruszyć, widząc Wasze uśmiechnięte twarze, zaangażowanie i... do zobaczenia za rok. Jeszcze raz serdecznie dziękuję, łącząc pozdrowienia z francuskiej ziemi.

Segre, 31.08.2021 Przemek Kaźmierski

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe