Policja na dożynkach

  • 06.09.2021, 14:18
  • Źródło: KPP w Oławie
Policja na dożynkach
Jak zostać policjantem, co robić, aby nie dać się oszukać, w jaki sposób poruszać się po drogach i jak poprawić swoją widoczność, między innymi o takich zagadnieniach rozmawiali dzielnicowi z Oławy z uczestnikami "Dożynek Wojewódzkich w Domaniowie"

5 września mieszkańcy powiatu oławskiego świętowali dożynki wojewódzkie zorganizowane w Domaniowie przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Domaniowie. W gronie zaproszonych gości był m. in. Wojewoda Dolnośląski i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu. Tradycyjnie, na dożynkach nie zabrakło korowodów, występów różnych artystów, w tym lokalnych zespołów ludowych. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci w postaci konkursów i zabaw oraz stoisk z różnymi przysmakami. Oprócz tego, można było gościć się na stoisku profilaktycznym oławskiej komendy policji, w którym st. sp. Wioletta Polerowicz , asp. szt. Mieczysław Wilczko i asp. szt. Rafał Bargiel udzielali informacji i wskazówek dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzieciom przekazywali, jak bezpiecznie zachować się w drodze do szkoły i w trakcie powrotu do domu, seniorom przypominali o zasadach postępowania, chroniących ich przed oszustwami.
- Zainteresowanych policyjną tematyką nie brakowało, a każdy kto przyszedł znalazł odpowiedź na interesujące go zagadnienie - mówi podinsp. Alicja Jędo. - Najmłodsi oprócz wskazówek i materiałów profilaktycznych otrzymali elementy odblaskowe i ulotki. Mogli także pooglądać policyjne radiowozy. Młodzież dowiedziała się, jak wygląda procedura doboru do służby. Wszelkich informacji w tym zakresie udzielała kadrowa z oławskiej komendy, która przekazała kilkanaście wniosków zainteresowanym służbą w Policji. Seniorzy również otrzymali od policjantów praktyczne podarunki - etui na karty bankomatowe, chroniące je przed kopiowaniem. Policyjna profilaktyka spotkała się z dużą aprobatą i zainteresowaniem mieszkańców, dlatego podobne działania będą kontynuowane.

Źródło: KPP w Oławie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe