Złodziej zatrzymany

  • 10.09.2021, 10:26 (aktualizacja 10.09.2021, 10:33)
  • TuOlawa (AH)
Złodziej zatrzymany
Policjanci z oławskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 42-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież roweru, o wartości 700 złotych, na szkodę nastoletniego mieszkańca Oławy

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna ma na swoim koncie kilka innych kradzieży, za które do tej pory nie poniósł żadnych konsekwencji prawnych. Za kradzież cudzego mienia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. 8 września przed godziną 19 dyżurny oławskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z marketów, przy ul. 3 Maja w Oławie o tym, że dwóch, znanych policji mężczyzn awanturuje się pod sklepem, odstraszając klientów. Policjanci pojechali na miejsce i w rozmowie z ochroniarzem ustalali okoliczności zajścia. Jak się okazało, awanturników nie było już pod sklepem. W trakcie rozmowy z pracownikiem ochrony, do funkcjonariuszy podszedł chłopiec, który zgłosił kradzież roweru. Nastolatek powiedział mundurowym, że na chwilę zostawił rower przed piekarnią. Po wyjściu ze sklepu roweru nie było, jednak w oddali zauważył mężczyznę jadącego w kierunku centrum miasta, prawdopodobnie na jego rowerze. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności była obecność funkcjonariuszy w pobliżu miejsca zdarzenia, którzy błyskawicznie podjęli interwencję. Nastolatek otrzymał natychmiastową pomoc od policjantów. Szybka reakcja funkcjonariuszy oraz dobre rozpoznanie "lokalnego towarzystwa przestępczego", doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży. Okazało się, że rower ukradł dobrze znany oławskiej policji z wcześniejszych konfliktów z prawem, 42-letni oławianin. Mężczyzna został, zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a odzyskany rower wrócił do właściciela. Po zatrzymaniu podejrzanego, śledczy ustalili, że ma on na swoim koncie jeszcze trzy dodatkowe kradzieże mienia,  w innych sklepach na terenie miasta. Wartość skradzionego towaru wynosi kilka tysięcy złotych.
Za wszystkie czyny odpowie przed sądem. Za kradzież cudzego mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe