Pijany motocyklista uderzył w radiowóz!

  • 11.09.2021, 13:01 (aktualizacja 11.09.2021, 14:31)
  • TuOlawa (AH)
Pijany motocyklista uderzył w radiowóz! Zdjęcie ilustracyjne
W  sobotę, 4 września policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 39-letniego oławianina, który w stanie nietrzeźwości jeździł motorem po Oławie. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a prawo jazdy na samochód już wcześniej zostało objęte zakazem sądowym. Za jazdę "po pijaku" mężczyźnie grozi 2 lata pozbawienia wolności i grzywna za brak uprawnień do kierowania motocyklem

Szybka jazda motocyklistów po drogach powiatu, to uciążliwość niejednokrotnie sygnalizowana przez mieszkańców miast i wsi powiatu oławskiego. - Policjanci podczas wykonywania codziennych czynności służbowych, zwracają uwagę na nieodpowiedzialnych motocyklistów, którzy swoim sposobem jazdy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla innych uczestników ruchu drogowego - mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. - W przypadkach  łamania przepisów drogowych policjanci represjonują nieodpowiedzialnych kierowców. Jak doszło do zatrzymania nietrzeźwego oławianina, który 4 września jeździł po mieście? Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Oławie, jadąc na pilną interwencję zleconą przez dyżurnego, zauważyli pędzącego, znanego im motocyklistę. W drodze powrotnej z interwencji postanowili sprawdzić zachowanie kierowcy. Zauważyli go siedzącego na motocyklu, jak rozmawiał ze znajomym. Policjanci zatrzymali radiowóz w pobliżu motoru i dali mężczyźnie wyraźny sygnał o zamiarze rozpoczęcia kontroli drogowej. Reakcja 39-latka zaskoczyła policjantów. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy chcących podjąć wobec niego interwencję, gwałtownie ruszył motorem z miejsca, stracił panowanie nad motocyklem i uderzył nim w zaparkowany radiowóz. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że jest nietrzeźwy, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po doprowadzeniu go do jednostki policji, został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu dwa lata więzienia i wysoka grzywna za brak uprawnień do kierowania motorem.

Policjanci przypominają!

Kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Grzywna do 5 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie - kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwy kierowca nie tylko stanowi zagrożenie dla siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tom
Tom 11.09.2021, 14:19
W końcu złapali świra!
Wiktor
Wiktor 11.09.2021, 14:18
czyli bałwan zwielokrotnił swoje problemy.
gratulacje

Pozostałe