Oni byli najlepsi! Wygrali "Bieg na czterech łapach"

  • 11.09.2021, 13:14 (aktualizacja 11.09.2021, 14:28)
  • TuOlawa (AH)
Oni byli najlepsi! Wygrali "Bieg na czterech łapach" Fot. Agnieszka Herba Najlepsi w Biegu na czterech łapach. Od lewej Wojciech Bochniarz z córką i trzema pieskami. Najlepiej pobiegł Lui na pierwszym planie. Na drugim zdjęciu Waldemar Zwierzański i Mały - dumni z pierwszego miejsca!
Pogoda była piękna, ale warunki trudne, bo w takim słońcu naprawdę ciężko się biega, dlatego tym zwycięzcom należą się ogromne brawa. Włożyli wiele sił, aby wygrać te zawody. "Bieg na czterech łapach" odbywał się już czwarty raz, ale pierwszy przyznano nagrody ex aequo. Dwa pieski z właścicielami przebiegły po 14 okrążeń i wygrały! Zwycięzcy to Waldemar Zwierzański z pieskiem wabiącym się "Mały" oraz Wojciech Bochniarz z chartem o imieniu Lui, 6 lat temu przygarniętym z oławskiego schroniska.

Piknik z psem to nie tylko biegi, bo było też ciasto, kawa, loteria fantowa (150 nagród, losy rozeszły się błyskawicznie), bazarek koszulek, bezpłatne gadżety odblaskowe od firmy Autoliv, animacje dla dzieci. Oprócz tego można było pojeździć na koniku, zrobić sobie zdjęcie z osiołkiem i lamą, które przyjechały dzięki uprzejmości gospodarstwa Eldorado z Maszkowa. Te wszystkie atrakcje były dostępne w zamian za datek wrzucony do puszki. Zbiórka prowadzona podczas pikniku wesprze oławskie schronisko. Imprezą towarzyszącą były 13 urodziny oławskiego Radia Hit. Rafał Rumież zadbał, żeby goście mogli dobrze zjeść. Organizatorami biegu są - Urząd Miejski w Oławie, Stowarzyszenia Wolontariuszy Przystanek Przytulisko,  S.L.A Biegnij Oławo przy wsparciu OCKF, wydano ponad 40 numerów startowych. - Cieszymy się, że jest tak dobra pogoda, bo dzięki temu będzie udana impreza - mówił na początku Mariusz Jarosławski. I była! Jak wyglądał bieg? Jedno okrążenie miało około kilometra, zawody polegały na tym, aby w ciągu godziny pokonać jak najwięcej okrążeń. Szersza relacje z wydarzenia oraz wypowiedzi zwycięzców w papierowym wydaniu "Powiatowej. A poniżej prezentujemy pierwszą galerię zdjęć. Jutro zamieścimy kolejną porcję zdjęć z samego biegu oraz z toru przeszkód, na którym pieski zmagały się w kolejnym konkursie imprezy!

Fot. Agnieszka Herba

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe