Lokaty dla firmy. Sposób na długoterminowe oszczędzanie?

  • 18.12.2018, 12:33
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Lokaty dla firmy. Sposób na długoterminowe oszczędzanie?
Twoja firma wypracowała sporą nadwyżkę finansową? Jeżeli zależy Ci na pomnażaniu kapitału bez żadnego ryzyka, postaw na oszczędzaniu w długofalowej perspektywie. Dobrym rozwiązaniem są lokaty długoterminowe. Dowiedz się, jak wypracować zysk na zadowalającym poziomie. W każdym dobrze zarządzanym przedsiębiorstwie, na wypracowaniu nadwyżki kapitału się nie kończy. Trzeba go dobrze ulokować, aby pieniądze mogły dalej pracować. Ciekawym rozwiązaniem są lokaty długoterminowe. Chociaż kojarzone przede wszystkim z produktami bankowymi dedykowanymi klientom indywidualnym, dostępne są również dla przedsiębiorców.

Lokaty długoterminowe – zalety

Oszczędzanie na lokacie długoterminowej niesie za sobą wiele zalet. Do głównych korzyści zaliczyć można m.in.:
  • bezpieczeństwo kapitału
Wpłacone środki są w pełni bezpieczne, dzięki czemu ryzyko utraty choćby ich części jest właściwie żadne. Wpływu nie ma ani sytuacja na rynku finansowym, ani sytuacja banku. Jeśli np. dojdzie do ogłoszenia upadłości przez bank, przedsiębiorca otrzyma wpłacony kapitał w całości. Zapewnia to Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
  • gwarancja zysku
Lokaty długoterminowe to sposób na pewny zysk, niezależnie od wysokości wpłaconego depozytu. Warunek jest tylko jeden – wypłata środków musi nastąpić już po upływie okresu umowy. Pobranie pieniędzy przed okresem zapadalności oznacza utratę odsetek. W zależności od polityki wewnętrznej konkretnego banku, utrata zysków może nastąpić w całości lub w części.
  • możliwość osiągnięcia zysku nawet przy małych kwotach
Podczas gdy wiele instrumentów inwestycyjnych wymaga wpłaty sporego kapitału, w przypadku lokat jest inaczej. Minimalna wysokość depozytu ustalana jest wewnętrznie przez bank – często jest to jednak dużo niższa kwota. Dzięki temu znacznie więcej firm może gromadzić środki na lokacie, pomnażając wysokość wpłaconego kapitału.

Jak wybrać dobrą lokatę długoterminową?

Lokata lokacie nie jest równa, dlatego należy porównać dostępne oferty. To warunek konieczny, jeśli przedsiębiorstwu zależy na wypracowaniu dużego zysku. Wybierając lokatę, warto zwrócić uwagę m.in. na:
  • oprocentowanie (zawsze podawane w skali roku)
Im jest ono wyższe, tym wyższe odsetki. Przykładowo, Lokata Długoterminowa w Toyota Banku na 12 miesięcy (2,10%) pozwala wypracować znacznie wyższy zysk niż lokata 12-miesięczna w innych bankach oprocentowana na poziomie 1,79%-1,90%.
  • minimalna i maksymalna kwota depozytu
Banki nakładają limity na wysokość wpłacanego kapitału. Warto zatem sprawdzić, czy wybrana lokata spełnia oczekiwania i potrzeby przedsiębiorców właśnie w tym aspekcie.
  • warunki dodatkowe
Wysokie oprocentowanie lokat długoterminowych często związane jest z koniecznością spełnienia warunków dodatkowych. Zalicza się do nich m.in. posiadanie rachunku firmowego w danym banku, odpowiednia wysokość wpływów na konto firmowe. Niektóre instytucje wymagają wpłaty wyłącznie nowych środków lub zakładanie lokaty jako nowy klient. Oszczędzanie na lokacie w długofalowej perspektywie może być opłacalne. Pozwala firmie pomnażać środki w sposób całkowicie bezpieczny i zyskowny – pod warunkiem, że wypłata depozytu nastąpi po okresie zapadalności lokaty.
(tekst sponsorowany)
 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe