Rajd z Napoleonem w tle

  • 14.09.2021, 10:35
  • (tk)
Rajd z Napoleonem w tle
25 września odbędzie się VIII spotkanie "W Dębinie przy Słowianinie"

Tym razem rajdowi rowerowemu towarzyszą dwa wydarzenia. Jednym będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej pobyt Cesarza Francji - Napoleona Bonaparte w okolicy Miłocic. - Na skraju tamtejszego lasu umiejscowiony jest pomnik przyrody nieożywionej - potężny głaz, o którym legenda głosi, że w jego pobliżu, podczas kampanii rosyjskiej, rozbity był obóz wojsk francuskich, w którym przebywał Napoleon Bonaparte - opowiada organizator Jacek Mikołajczyk. - Podczas wiosennego rajdu jedna z uczestniczek, pani Halina Lis zauważyła, że ładnie się o tym miejscu mówi, jeśli się tę historię zna. Natomiast wielu odwiedzających nie ma tej wiedzy i gdy tam przyjeżdża, jej nie poznaje. Pomimo zaznaczania tego miejsca na wszystkich mapkach przygotowanych na kolejne rajdy uznałem, ze pomysł jest wart realizacji. W sprawę zaangażowały się władze naszego miasta z burmistrzem Bogdanem Szczęśniakiem i sekretarzem Dariuszem Koprowskim na czele. W wyniku czego powstała tablica, której odsłonięcie nastąpi podczas rajdu. 

Inną atrakcją będzie tradycyjne już odsłonięcie kolejnej gwiazdy w dębińskiej alei. Tym razem będzie to gwiazda ultramaratonki Barbary Szlachetki. - Sprawa została uzgodniona z rodziną, która weźmie udział w uroczystości - kontynuuje Mikołajczyk. - Córka Katarzyna przyjedzie specjalnie z Niemiec. Oprócz niej także mąż z synem i brat z żoną.

Tradycyjnie odbędzie się także piknik pod Słowianinem, który przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębinie. W planach jest również występ zespołu Świtezianie, wspólne odśpiewanie piosenki o Dębinie (na lwowską nutę). Czas umilą akordeoniści współpracujący z MGCK. W planach jest również loteria z fantami, przekazanymi przez sponsorów: UMiG w Jelczu-Laskowicach, UM w Oławie, Starostwo Powiatowe, CSiR, MGCK oraz firma Toyota.

Szczegóły na plakacie.

(tk)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
j-23
j-23 14.09.2021, 14:32
a co to kampania wyborcza juz sie zaczęłą?
Jacek
Jacek 17.09.2021, 10:14
Hans, nie udawaj Niemca! Przecież wiesz doskonale, że kampania wyborcza rozpoczyna się nazajutrz po ogłoszeniu wyników ;-) Tak więc Ameryki nie odkryłeś ;-) Chyba, że jesteś świeżak, no to będziesz już nieco bardziej uświadomiony. Może Ci się przyda w przyszłości, kto wie?
Pozdrawiam Cię serdecznie :-)

Pozostałe